Daruj vzdělání a život VI.

Říčany, Strašín / Zbierku organizuje Daniel Urban zc.murtnec@leinad.nabru

{}
0 %

Daruj vzdělání a život VI.

Vybraných 50 110 Kč z 50 000 Kč
Zostáva -834 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 09. február 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Vítáme Tě! Potřebujeme Tvojí pomoc již se šestým ročníkem sbírky pro Zakarpatskou Ukrajinu. Jezdíme pravidelně do oblastí, které před druhou světovou válkou byly součástí ČSR. Už tenkrát, v dobách Nikoly Šohaje loupežníka, to byl chudý kraj. A už tenkrát lidé dobrého srdce pomáhali zdejším lidem.

Veškerou pomoc opět osobně nakoupíme, dovezeme na místo a předáme jí potřebným. Rozhodli jsme se pomáhat kontinuálně, každým rokem vozíme na vybrané projekty peníze, které získáme za přednášky a prodeje knih. Ale to nestačí, potřebujeme i Tvoji pomoc!

Jak s výtěžkem sbírky naložíme?

50 % výtěžku poputuje do Svaljavy na vzdělání – to považujeme za nejdůležitější. Zbývající částku rozdělíme mezi další dvě školy s volnočasovou aktivitou, což je neméně důležité.

Do školy do Negrovce dodáme sportovní vybavení – boxovací pytle a rukavice, švihadla, pokud se vybere větší suma, pořídíme také cvičební posilovací stroj.

V Koločavě dovybavíme dílnu ručních prací – nakoupíme spotřební materiál k šicímu stroji (nitě, látky, pravítka, křídy), a do nově vybudované kuchyně pořídíme nádobí a elektrické spotřebiče.

O projektu

Už dvakrát nám zde spousta dobrých lidí pomohla vybrat potřebný obnos. Peníze jsme vyměnili za rozzářené oči dětí, kteří díky vám mají možnost lépe se učit a užít si i mimoškolní aktivity. Celou naší pomoc koordinujeme s preshranice.eu, organizací, která se dané oblasti dlouhodobě věnuje.

Naše pomoc se soustředí na tři místa. Jedná se o základní školu ve Svaljavě, kterou navštěvují výhradně děti z chudinského tábora. Jedná se o děti, jejichž rodiče jsou většinou negramotní a škola je pro ně jedinou možností, jak zlepšit život nejen sobě, ale i svojí rodině. Škola díky covidové kalamitě přišla o velkou část financí, které do ní proudily z ČR. Škola neustále bojuje s nedostatkem školních potřeb. Naše pomoc bude směřovat tradičně do nákupu a doručení školních potřeb.

Druhým je základní škola Negrovec, jedna z mála v oblasti, jež se věnuje mimoškolním hlavně sportovním aktivitám. Při předchozích sbírkách se i díky Vám podařilo vybudovat menší sportovní hřiště, které jsme vybavili sportovními potřebami a také jsme materiálně podpořili místní děti, kteří se pod vedením Ivana Havryla (učitel, který s dětmi mimo školu pracuje) věnují trempingu s odkazem Jaroslava Foglara, který byl v místní oblasti se svými skauty ve třicátých letech na letním putování.

Do třetice se jedná o školu v Koločavě. Ve škole se pracuje s místní mládeží. Děti se učí v kroužcích šití a vaření. I díky Vám jsme dodali šicí stroj a kuchyňskou linku. Škola je jediným místem, kde místní děti mohou užitečně trávit svůj volný čas.

Informace o sbírce sleduj na našem Facebooku Škoda 100 na cestách

Děkujeme, že v tom jedete s námi!

Doprovodné odkazy


Využití VI sbírky pro ukrajinské školy v Zakarpatí.

14. 06. 2022

Ahoj přátelé,

vzhledem k událostem, které postihli Ukrajinu v posledním období. Jsme nemohli podniknout cestu na s podporou námi podporovaných škol. Děti ze škol byly evakuovány do ČR a Polska. Rozhodli jsme se tedy za vybrané peníze pomoci ukrajinským dětem v ČR. Za peníze jsme nakoupili balíčky se školními potřebami a rozdali je dětem ve školách v našem kraji. Část peněz jsme poslali do školy v Negrovci, která se změnila na šicí dílnu, ve které starší studenti šíjí neprůstřelné vesty a maskovací sítě, pro dobrovolnické jednotky, které vznikly v Zakarpatí. Ještě jednou děkujeme za pomoc, je důležitější než kdykoliv před tím.

Začalo se s pomocí

14. 06. 2022

Vzhledem situaci na Ukrajině. Pomáháme ukrajinským dětem u nás v kraji. Část sbírky jsme použili na šicí stroje a elektrocentrály do školy v Negrovci, která se změnila na dílnu na šití vest a maskovacích sítí, které ve volném čase šijí středoškoláci.

Děkujeme!

Nakoupeny školní potřeby

04. 05. 2022

‼️Dobrá věc se podařila. Za část naší sbírky pro ukrajinské školy jsme obstarali ,,startovací balíčky" pro školáky. Díky válce jsme je bohužel nevezli na UA, ale pomohli jsme cca 30 novým ukrajinským školákům u nás v ZŠ u Říčanského lesa.


Díky Sára Kiulpekidisová a Dusan Havlicek za pomoc s nákupem a dovozem balíčků. Díky naší milé paní učitelce Kateřina Vyhnisová. A v neposlední řadě díky za vřelé přijetí ředitelem školy a ostatními učiteli, kteří se starají o naše skvělé nové žáčky.


Děti měli velkou radost a ne jen ze školních potřeb, ale do balíčku jsme jim vpašovali i plyšáka a pár bonbonů.

Zbierku dosiaľ podporili 77 darcov

1 000 Kč — Pacalinka pred 2 rokmi

400 Kč — Za Honzu pred 2 rokmi

2 000 Kč — Od Ondry Demuta pred 2 rokmi

432 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 200 Kč — Od Honzy Nebesaře pred 2 rokmi

777 Kč — Dan pred 2 rokmi

„Jste skvělí, držím palce vám na cestu a jim ve škole vlastně na celý život...“
1 221 Kč — Petr Horký pred 2 rokmi

„Fandíme Vám a držíme palce! “
676 Kč — Rostislav Vlček pred 2 rokmi

252 Kč — Švadlovi pred 2 rokmi

333 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!
10 %

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!
183 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
688 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!