Daruj dočasný domov: Pomůžeš zachránit život

Praha / Zbierku organizuje Nadační fond pro protonovou terapii zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Daruj dočasný domov: Pomůžeš zachránit život

Vybraných 4 738 Kč z 300 000 Kč
Zostáva 348 dní
2 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. máj 2025

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Onkologickou diagnózu si ročně vyslechne tisíce Čechů, mnohým z nich je v rámci radioterapie doporučena protonová léčba.

Ozařování se nejčastěji provádí každý pracovní den od pondělí do pátku a pro pacienty, kteří bydlí daleko od Prahy, tak denní dojíždění může představovat první výzvu, kterou musí zdolat. A protože ani denní dojíždění v mnoha případech není možné, pacient a jeho blízcí tak mohou stát před skutečným problémem nalézt prostředky k uhrazení nákladů za několikatýdenní pobyt v hlavním městě.

Ačkoli se o problematice ubytování pacientů příliš nehovoří, Nadační fond pro protonovou terapii pokrývá v rámci svých pacientských služeb i tuto oblast.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na podporu onkologických pacientů Protonového centra Praha.

Od listopadu 2022 se podařilo zajistit kapacity hotelu Pawlownia, který se nachází v docházkové vzdálenosti od budovy Protonového centra. Díky úsilí Nadačního fondu je celé zařízení rezervováno pouze pacientům PTC, kteří se takto po dobu léčby mohou ubytovat i se svými blízkými za cenu na míle vzdálenou aktuálním tržním cenám krátkodobého ubytování v Praze.

Jde o velký krok směrem kupředu, který si však navzdory snahám Nadačního fondu někteří pacienti stále nemohou dovolit udělat. Pokud byste je však chtěli na jejich cestě za uzdravením podpořit, přispějte prosím pacientům v nelehké životní situaci na stabilní zázemí po celou dobu léčby. Dost možná takto přispějete nejenom na jejich ubytování, ale také na záchranu jejich života.

Děkujeme vám,

Nadační fond pro protonovou terapii

Patrón zbierky 2

Nadační fond pro protonovou terapii

Organizátorem sbírky je Nadační fond pro protonovou terapii

3098

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 3098. Pro zanechání vzkazu využijte tlačítko DAROVAT, také pro běžný převod, platbu kartou a Apple/ Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko DAROVAT. Více se dočtete v našich Darovacích podmínkách.

Zbierku dosiaľ podporili 10 darcov

„QR platby 21.5.-26.5.2024“
1 000 Kč — QR platby pred 3 týždňami

500 Kč — Majka pred mesiacom

500 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

111 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

„Přeji všem aby to zvládali nejlépe jak to jen lze“
777 Kč — Tomáš pred mesiacom

100 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

250 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

500 Kč — Dagmar pred mesiacom

„Snad tento dar pomuže. Nejste v tom samy. “
500 Kč — Tereza pred mesiacom

500 Kč — Sabina pred mesiacom