Cesta na paralympiádu do Tokia

Praha-západ / Zbierku organizuje Anna Luxová moc.liamg@avoxul.enna

0 %

Cesta na paralympiádu do Tokia

Vybraných 26 000 Kč z 25 000 Kč
Zostáva -1054 dní
104 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 06. apríl 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Dobrý den, 

jmenuji se Anna Luxová, je mi 23 let, studuji obor Mediální studia na Metropolitní univerzitě v Praze a jsem paralympionička-atletka

Narodila jsem se předčasně a pár minut byla bez kyslíku, to pravděpodobně způsobilo mé postižení - dětskou mozkovou obrnu

Rodiče mě od dětství vedli ke sportu. Říkali, že právě pohyb mi může výrazně pomoci zlepšit můj zdravotní stav, a měli pravdu. 

Od 13 let se věnuji paralympijské atletice. Dříve jsem byla hlavně sprinterka na 100 a 200 metrů. v 17 letech po operaci achilovky jsem se začala věnovat také vrhu koulí. 

Za svůj největší dosavadní sportovní úspěch považuji účast na dvou paralympiádách - Londýn 2012 a Rio 2016. Aktuálně se snažím dělat maximum proto, abych se kvalifikovala na paralympiádu do Tokia a předvedla tam co nejlepší výkon. 

Svůj hendikep beru jako výzvu a neustále se snažím posouvat dopředu ve sportovním i osobním životě. Sport a pohyb je pro mě velmi důležitý. Nejenže mě baví, ale především mi pomáhá zpomalovat atrofii ochablých svalů a žít kvalitní život. 

K životu s postižením a sportu neodmyslitelně patří pravidelná, avšak nákladná rehabilitace. Klubového ani týmového fyzioterapeuta bohužel nemáme, a tak si musím všechny prostředky na fyzioterapii shánět sama s pomocí rodiny.

Často se mi stává, že když oslovím nějakou organizaci nebo nadaci s prosbou o pomoc, dostanu odpověď, že jsem "moc zdravá" nebo vypadám "moc zdravě", a pomoc poputuje k potřebnějším...

Samozřejmě vím, že existují lidé, kteří na první pohled potřebují větší pomoc než já, to ovšem neznamená, že já pomoc nepotřebuji. Za tím, jak dneska vypadám "příliš zdravě" a funguji poměrně samostatně, stojí velký kus práce a nekončící dřina. Nebýt sportu a pravidelných rehabilitací, jsem na tom dneska mnohem hůř...

Chtěla bych vás všechny poprosit o příspěvek na pravidelné rehabilitace, které mi pomohou zůstat ve formě a doufejme že mi pomohou rovněž s kvalifikačním procesem na paralympiádu do Tokia a k co nejlepšímu výkonu. 

Za jakýkoliv sebemenší příspěvek vám budu velmi vděčná. 

Předem díky! :-)

Anička

Cesta na paralympiádu do Tokia se díky vám stala skutečností

10. 08. 2021

Moc Vás všechny zdravím,

s Vaší pomocí, které si velmi vážím, se mi podařilo vybrat dostatek peněz na pravidelné rehabilitace, které mi opravdu pomohly udržet se ve formě a skutečně mě přiblížily k mému vysněnému cíli - paralympiádě v Tokiu. 

Nyní jsem ve vrcholné přípravné fázi a 19. srpna odlétám. 28.8. mě čeká závod v běhu na 100m, 2.9., pak závod ve vrhu koulí. Všichni děláme maximum proto, aby po mně v Tokiu zůstal co nejlepší výsledek a věříme, že to dobře dopadne. Mám z toho respekt, ale zároveň se nemůžu dočkat. 

Ještě jednou velké díky vám všem, má to smysl. 

Hodně zdraví a sportu zdar! 

Anička

Zase o krok blíže k paralympiádě v Tokiu

07. 04. 2021

Milí dárci,

ráda bych vám všem touto cestou ještě jednou chtěla poděkovat za vaše příspěvky na pravidelné rehabilitace.

I malá pomoc dokáže velké věci a tohle je jednoznačný důkaz. Posunuli jste mě zase o krok blíže k mému snu -paralympiádě v Tokiu a já jsem vám za to moc vděčná.

Teď už je to na mně a (u)dělám maximum proto, abych vám mohla v létě poslat pozdrav z Tokia.

Díky!!!! :-))

Anička

Jsme v cíli!

19. 02. 2021

Přátelé, kamarádi, milí dárci,

včera, 18. února 2021 dosáhla má sbírka na rehabilitace svého cíle!

Chtěla bych všem, kteří přispěli, ze srdce poděkovat, velmi si toho vážím!

I cena jednoho kafe, může mnoha lidem změnit život a pomoci plnit sny. Já jsem toho důkazem. Pomohli jste mi na cestě k pravidelným rehabilitacím, teď už je na mně, abych to dotáhla do konce a dokázala se kvalifikovat na paralympiádu do Tokia.

Výtěžek ze sbírky použiji na pravidelné fyzioterapie v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. Věřím, že díky nim dokážu zůstat ve formě, předejdu zraněním a v létě v Tokiu budu co nejlepší.

Sbírka stále běží až do 1. dubna 2021. Pokud by ještě někdo mohl a chtěl přispět, rovněž mu budu moc vděčná. Teď se sice soustředím hlavně na kvalifikační proces na paralympiádu, avšak pravidelné rehabilitace budu potřebovat do konce svého života....

Posílám fotku ze závodů a soustředění v teple a těším se, až vám budu moci poslat pozdrav z paralympiády.

Velké díky ještě jednou! :-))

Anička

 

Zbierku dosiaľ podporili 58 darcov

„Ať se daří, Aničko!“
500 Kč — R. Mastík pred 3 rokmi

„❤“
500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„www.tmbk.cz“
8 501 Kč — TMBK pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

150 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

844 Kč — Petr pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Pro krásný den a skvělé zítřky...❤️“
300 Kč — Katka pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
27 %

Nenechme zlo Bez trestu