Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Praha / Zbierku organizuje Věra Svobodová zc.manzes@1avodobovsakrev

0 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Vybraných 95 980 Kč z 100 000 Kč
Zostáva 31 dní
96 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 14. máj 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Věra, je mi 32 let, mám roční miminko, skvělého muže, hospodářství s koňmi a protézu nohy.

Odjakživa byl nedílnou součástí mého každodenního života extrémně akční sport. V posledních letech jsem si velice oblíbila jízdu na longboardu, jezdila jsem na něm do práce, ke koním, na nákupy. Prkno bylo vždy skvělé v tom, že nic nežere, je vysokorychlostní, kdekoliv z něj lze ve vteřině seskočit, vložit pod paži a přeskočit do vlaku, tramvaje, zajít do obchodu. Má jen jednu nevýhodu: jedná se o jednostranný sport a pokud se mu chcete věnovat, je nezbytné osvojit si pohyb na obě nohy. To jsem bohužel neudělala a roky se rozjížděla i brzdila jen levou nohou.

Tělo mě v průběhu času několikrát varovalo opakovanými záněty Achillovy šlachy, až mi nakonec na kotníku vznikla malá boule o velikosti křepelčího vajíčka.

A žila se mnou roky. Stala se mou součástí. Nikdy nebolela, neměnila velikost, nepřekážela. Vybudovala s námi paddock paradise pro naše koně a já otěhotněla.

Krátce po porodu jsem přišla o levou nohu v koleni. Boule vlivem růstových hormonů explodovala do celého lýtka a již se nedala zachránit!

Koní jsem se nevzdala ani přesto, že je to fyzicky náročná práce. Život vedle nich mě naplňuje a dělá šťastnou. Přesněji vědomí toho, že oni mají vše potřebné a jsou spokojení, je pro mě to štěstí. Takže poté, co jsem dostala protézu nohy, jsem dál v provozu jako dříve. V holínkách od hnoje, se senem ve vlasech a úsměvem na tváři.

Jak sbírka pomůže?

Přesto při své každodenní péči o hospodářství zjišťuji, že abych se mohla o vše plnohodnotně postarat jako dříve, potřebuji k tomu mít přístup za každého počasí.

Péče o koně a pozemek spočívá jen na mě. Jsou tedy na můj příchod denně závislí kvůli senu a čistotě oblastí, po kterých chodí.

Pozemek, kde koně chovám, je ve svažitém terénu, a tak mi při deštivých dnech chůze s protézou po nezpevněném povrchu dělá velké problémy. Obzvlášť, když balancuju s miminkem na zádech. Stejně tak manipulace s klasickým kolečkem.

Potřebovala bych proto pomoc se zpevněním cesty ke koním, abych se o ně mohla opět postarat za každého počasí a mohli se mít zase jako v malém ráji. Abych mohla pravidelně sbírat hnůj, ze kterého pak pravidelným přehazováním vyrábím nakonec ten nejlepší kompost pro všechny místní zahrádkáře a milovníky pěstování.

Výtěžek bych tak použila na zakoupení zatravňovacích dlaždic, a zasypový materiál pro celoročně pevný, stabilní povrch.

Díky moc, Věrka

Reportáž na novinky.cz

06. 04. 2024

https://www.novinky.cz/clanek/zena-styl-z-boule-na-kotniku-si-vera-nic-nedelala-ale-po-porodu-prisla-o-nohu-40464618

Patrón zbierky 1

2812

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2812. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Zbierku dosiaľ podporili 155 darcov

1 221 Kč — Anonymný darca včera

373 Kč — Anonymný darca včera

„Ať se vám daří. “
350 Kč — N. pred 2 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

500 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

500 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

„Čím víc koní tím víc kobližek.“
111 Kč — Andrej Babiš pred 3 dňami

„Ses hustá!“
373 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami