Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Praha / Organizer: Věra Svobodová zc.manzes@1avodobovsakrev

0 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Amount raised 100 800 Kč of 100 000 Kč goal
Left 0 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 18. April 2024

Help by sharing

Jmenuji se Věra, je mi 32 let, mám roční miminko, skvělého muže, hospodářství s koňmi a protézu nohy.

Odjakživa byl nedílnou součástí mého každodenního života extrémně akční sport. V posledních letech jsem si velice oblíbila jízdu na longboardu, jezdila jsem na něm do práce, ke koním, na nákupy. Prkno bylo vždy skvělé v tom, že nic nežere, je vysokorychlostní, kdekoliv z něj lze ve vteřině seskočit, vložit pod paži a přeskočit do vlaku, tramvaje, zajít do obchodu. Má jen jednu nevýhodu: jedná se o jednostranný sport a pokud se mu chcete věnovat, je nezbytné osvojit si pohyb na obě nohy. To jsem bohužel neudělala a roky se rozjížděla i brzdila jen levou nohou.

Tělo mě v průběhu času několikrát varovalo opakovanými záněty Achillovy šlachy, až mi nakonec na kotníku vznikla malá boule o velikosti křepelčího vajíčka.

A žila se mnou roky. Stala se mou součástí. Nikdy nebolela, neměnila velikost, nepřekážela. Vybudovala s námi paddock paradise pro naše koně a já otěhotněla.

Krátce po porodu jsem přišla o levou nohu v koleni. Boule vlivem růstových hormonů explodovala do celého lýtka a již se nedala zachránit!

Koní jsem se nevzdala ani přesto, že je to fyzicky náročná práce. Život vedle nich mě naplňuje a dělá šťastnou. Přesněji vědomí toho, že oni mají vše potřebné a jsou spokojení, je pro mě to štěstí. Takže poté, co jsem dostala protézu nohy, jsem dál v provozu jako dříve. V holínkách od hnoje, se senem ve vlasech a úsměvem na tváři.

Jak sbírka pomůže?

Přesto při své každodenní péči o hospodářství zjišťuji, že abych se mohla o vše plnohodnotně postarat jako dříve, potřebuji k tomu mít přístup za každého počasí.

Péče o koně a pozemek spočívá jen na mě. Jsou tedy na můj příchod denně závislí kvůli senu a čistotě oblastí, po kterých chodí.

Pozemek, kde koně chovám, je ve svažitém terénu, a tak mi při deštivých dnech chůze s protézou po nezpevněném povrchu dělá velké problémy. Obzvlášť, když balancuju s miminkem na zádech. Stejně tak manipulace s klasickým kolečkem.

Potřebovala bych proto pomoc se zpevněním cesty ke koním, abych se o ně mohla opět postarat za každého počasí a mohli se mít zase jako v malém ráji. Abych mohla pravidelně sbírat hnůj, ze kterého pak pravidelným přehazováním vyrábím nakonec ten nejlepší kompost pro všechny místní zahrádkáře a milovníky pěstování.

Výtěžek bych tak použila na zakoupení zatravňovacích dlaždic, a zasypový materiál pro celoročně pevný, stabilní povrch.

Díky moc, Věrka

Díky!!!

18. 04. 2024

Nikdy jsem si o pomoc říkat neuměla, přiznávám. Jenže člověk míní, život mění. Najednou tu sedím a prožívám čistou vděčnost.

Díky vám všem!

Díky, že jste mi každý svou mírou odňali možnost otočit se a vzdát to.

Díky, že jste mi zpevnili půdu pod nohama na mé životní cestě.

Opravdu.

Díky za ten náboj, za tu radost, čerstvý vítr, za ten pocit, že dobří lidé stále jsou a že jich je tolik!

Díky, díky moc... :)

S pokorou a láskou, Věrka ❤️

Reportáž na novinky.cz

06. 04. 2024

https://www.novinky.cz/clanek/zena-styl-z-boule-na-kotniku-si-vera-nic-nedelala-ale-po-porodu-prisla-o-nohu-40464618

Patrons 1

2812

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2812. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

163 donations

“Ať se Ti daří :) ”
300 Kč — Ivan about 13 hours ago

“QR platby 9.4.-15.4.2024”
500 Kč — QR platby 3 days ago

2 391 Kč — Anonymous donor 3 days ago

100 Kč — Anonymous donor 3 days ago

“Ráda podpořím dobrou věc a pro Tebe Věrko vždy pokud to půjde.Věrka”
300 Kč — Věra Merklová 4 days ago

“Hodně štěstí 🥰”
252 Kč — Daniela 4 days ago

777 Kč — Anonymous donor 4 days ago

200 Kč — Anonymous donor 4 days ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 week ago

373 Kč — Anonymous donor 1 week ago