Bezbariérové bydlení pro Laurinku po rakovině

Klášterec nad Ohří / Zbierku organizuje Pavel Tkač zc.manzes@madAajap

{}
0 %

Bezbariérové bydlení pro Laurinku po rakovině

Vybraných 156 434 Kč z 150 000 Kč
Zostáva -1028 dní
104 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 05. máj 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Laurinka se nám narodila 27.3.2010 jako naše 5. dítě. Ve čtyřech měsících Laurince objevili rychle rostoucí nádor v dutině břišní velikosti většího pomeranče a následně v nemocnici potvrdili Neuroblastom s četnými metastázemi v játrech, ledvinách a měkkých tkáních končetin.

Následovala série chemoterapií, kdy prodělala i septický šok a její naději na přežití tehdy lékaři vyhodnotili na 7 %. Po více jak půl roce se podařilo nádor zastavit a po dvou letech zcela vymizel. Bohužel se však usadil na obratli T12, který porušil a utlačil míchu tak, že následovala paraparéza dolních končetin a inkontinence.

Laurinka proto nejdříve dostala speciální kočár a později dětský invalidní vozík. Zprvu se doma pohybovala lezením po zemi. Nožičky však zapomínala různě pod sebou, až došlo ke zlomení jedné a později i druhé stehenní kosti. Ze zprávy lékařů jsme vyrozuměli, že jde o křehkost kostí v důsledku ochrnutí. Dalším následkem poškození obratle byla velká skolióza páteře, kterou operovali ve Fakultní nemocnici Bohunice v Brně takzvanými fixačními pruty podél páteře.

Na druhou stranu však musíme říct, že je Laurinka nejenom velká bojovnice, ale i velmi chytrá a pracovitá. Když vezmu v úvahu, že zameškala v první třídě téměř půl školního roku a učení dohnala. Totéž se opakovalo i ve 2. a 3. třídě, dostala na vysvědčení vyznamenání. Nyní v době Covidu 19 je stále velmi zvídavá a moc jí škola chybí. Nezmešká jedinou distanční výuku, někdy i přes bolesti, kterými občas trpí.

Když se Laurinka narodila, byli jsme krátce po přestěhování do starého domu, který jsme svépomocí rekonstruovali společně se švagrovou. Spodní polovinu si nechali oni a my začali opravovat 1. patro, které bohužel připomínalo horší stodolu s nepořádkem.

V současné době postupně přestavujeme patro na bezbariérové bydlení. Naše možnosti jsou však omezené jak mými zdravotními problémy s páteří, tak finančními prostředky. Manželka nemůže chodit do práce na plný úvazek. Laurinku denně odvážíme do školy, jezdíme jí přebalovat a vyzvedáváme jí.

Plánujeme nové schody tak, aby nám mohli namontovat plošinu na vozík, staré schodiště je nevyhovující. Dále bychom potřebovali vyrovnat terénní nerovnosti před domem a zřídit rovné parkoviště. Před domem je svah bránící Laurince samostatnému přesednutí z vozíku do auta, ale i samotnému vycházení ven.

Stavbu chceme provádět svépomocí. Tak jako dosud.

Návštěva dárce Toyoda Dossei

08. 03. 2021

Kromě finančního daru i velký medvěd a notebook

Další fotky Laurinky

09. 02. 2021

Krátce po chemoterapii.

Další fotky Laurinky

09. 02. 2021

Laurinka se starší sestřičkou Šárkou.

Zbierku dosiaľ podporili 23 darcov

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Držím palce s rekonstrukci :))“
121 Kč — Maki pred 3 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

140 000 Kč — TOYODA GOSEI Czech s.r.o. pred 3 rokmi

„Držím palce a přeji hodně zdraví.“
200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Ahoj :-) mám taky tu smůlu, že bojuju s rakovinou. Tak vím, jaký to je...My nemocný holky musíme držet spolu. Tak ti posílám, i když málo, aspoň něco. Vydrž zl“
121 Kč — Jana pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

373 Kč — Zuzka pred 3 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
28 %

Nenechme zlo Bez trestu