Auto pro autistu Pepíčka

Bochov / Zbierku organizuje Josef Filo zc.manzes@fesojolif

{}
0 %

Auto pro autistu Pepíčka

Vybraných 11 200 Kč z 130 000 Kč
Zostáva -1515 dní
9 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 21. máj 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Pepíček a je mi 3 a půl roku. Od mala jsemveselé dítě, jenže krátce po mých prvních narozeninách se mně a mé rodinězměnil život. Doktoři rodičům oznámili, že ze mě bude zřejmě autista.

Teď už je to jisté. Mám diagnózu nízkofunkční autismusse středně těžkou mentální retardací. Můj vývoj tak odpovídá věku15měsíčního dítěte. Nemluvím, nevnímám okolí, nosím plenky, neumím sám jíst,mám vybraný jídelníček a také oslabenou imunitu.

I když mě to vůbec nebaví a doktorů se bojím, musímpravidelně jezdit na všelijaká vyšetření na místa s podivnými názvy –neurologii, alergologii, psychologii, psychiatrii a pediatrii… Bojujis oslabenou imunitou, a tak se často stává, že mě naši vezou k mojípaní doktorce nebo na pohotovost.

Mamka s taťkou mě tam vozí dědečkovým autem, které námpůjčil. Taťka má sice taky auto, ale bohužel už dosluhuje a není vždyk dispozici. Táta s ním totiž jezdí do práce, kde vydělává korunky. Jenžety bohužel nestačí na to, abychom si mohli koupit spolehlivé auto, když užmusím jezdit na ty výlety k doktorům.

Všem hodným strejdům a tetám, které by mi chtělipomoct a přispějí nám na nové auto, bych chtěl vzkázat, že i když jsem nemocný,tak se těším ze života s rodiči a ségrou! Mám rád pohádky a moc se milíbí jízda na koni a na čtyřkolce, kterou sice nemáme, ale snad nám ji taťkajednou pořídí a budeme jezdit spolu. Rád se na Vás usměji třeba na fotce,nebo klidně i osobně. Jsem zkrátka vděčný za každou pomoc.

Pepík

Novinky v dovednostech

22. 04. 2020

Dobrý den, zdraví Vás Pepíček. Tak sem zase dávám nějaké novinky, co jsem se naučil a jak se mám. Udělal jsem pokrok v pití, už se umím napít sám ze skleničky, což mi dělalo dlouho problémy a už vůbec nepotřebuji pomoc ostatních při pití. Naučil jsem se pár základních slov, sice nevím, jestli je používám správně, ale říkám" kde je, bibi na babičku a dede na dědu". A už umím i zamávat, když mi někdo mává. Je to pro mě veliký pokrok a mám z toho radost, stejně, jako naši a sestřička. Jinak se mám celkem dobře, ale zase mě čekají zanedlouho doktoři a tam se mi vůbec nechce, tak snad to zvládnu. Ještě mi naši stáhli na telefon skládání barviček a to mě strašně baví a umím je pěkně a všechny poskládat.

To bude zatím vše a opět chci poděkovat všem, kteří se mi rozhodnou a nebo již rozhodli pomoci.

Váš Pepíček

Pepíček se učí

21. 03. 2020

Tak Pepíček se učí velice rychle nové věci a dnes se naučil skládat novou skládačku , kterou mu dnes trochu opožděně darovali k svátku děda s babičkou. Skládačka rychle zabrala a Pepíček se jí na několik pokusů naučil poskládat. Video je v tomto odkaze: https://youtu.be/ncRPqzAfHU0 a postupně sem určitě budeme dávat nové aktuality, jak Pepíček pokračuje s vývojem a šikovností, aby potěšil Všechny ostatní a tímto děkuje všem dárcům, kteří se rozhodnou mu pomoci. S pozdravem Pepíček s rodinou.

Zbierku dosiaľ podporili 3 darcov

10 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zachraňme Vilíka – čas běží
11 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
11 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem
45 %

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem