Ať neskončíme na ulici...

Praha / Zbierku organizuje Jana Chýňavová moc.liamg@avovanyhcanaj

{}
0 %

Ať neskončíme na ulici...

Vybraných 22 841 Kč z 42 250 Kč
Zostáva -895 dní
54 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 18. jún 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Náš příběh se možná nebude zdát tak naléhavý jako příběhy ostatních, které zde vidím a jsem si toho vědoma - jsme všichni zdraví a nikdo z nás není žádný hrdina... Nicméně pro nás je problém stejně naléhavý... jen trochu jinak.

Již 5 let žiji sama s dvěma dětmi (no, teď už puberťáky). Celé ty roky jsme tak nějak dokázali přežít téměř bez pomoci. Samozřejmě byly chvíle, kdy to bylo velice obtížné, ale našli se přátelé, kteří mohli a také pomohli (ať už finančně nebo psychicky), za což jsem velice vděčná. 

Nyní jsme ovšem v situaci, kdy to sami nezvládneme a bohužel aktuálně z řad přátel není možná finanční pomoc ani půjčka. 

Proto jsem se rozhodla zkusit tuto cestu. Škoda, že jsem tyto stránky nenašla dřív...

Musíme se odstěhovat z bytu, který bude majitel rekonstruovat a pronajímat za mnohem větší sumu než byl náš nájem. Máme vybraný jiný byt k pronájmu, ale kauce a nájem dopředu (vybíraná částka) je pro mne obrovská suma, kterou nedokážu dát najednou dohromady a byt je volný od 1.4.2020... 

Pokud by se podařilo částku sehnat prostřednictvím sbírky do konce března, jsme zachráněni! Čím dříve, tím ještě lépe... Já se samozřejmě i nadále pokouším situaci vyřešit sama, ale mám velkou obavu, že se mi to prostě nepodaří...

Moc všem děkuji za jakoukoliv pomoc a kdo nemůžete přispět, držte nám prosím aspoň palce, ať se to podaří.

Jana, Ondra a Eliška

Velké díky všem dárcům!

04. 05. 2020

Chci strašně moc poděkovat všem, kteří jste doposud přispěli a i předem všem, kteří nám snad ještě přispějí... Moc si toho vážím a až se to vše nějak ustálí, tak tuto solidaritu zase pošlu dál.

Zatím jsem stále ve fázi hledání bytu. Je jich dost, ale většinou dost drahé nájmy nebo jsou to původně Airbnb byty a tam se bojím, aby nás do půl roku nepotkalo totéž. Nicméně včera na FB našel pán můj inzerát, že hledáme byt a poslal info a fotky, v pátek se tam jedu podívat, tak uvidíme... třeba to klapne.

Přeji všem hodně zdraví a ještě jednou moc děkuji za sebe i své děti.

Děkujeme všem za podporu

17. 04. 2020

Aktuálně se věci mají tak, že se naskytla možnost dočasně bydlet u rodinného přítele v bytě, jelikož on žije ve Švýcarsku a dokud jsou zavřené hranice (a navíc patří do ohrožené skupiny nad 65), tak se do ČR patrně nedostane a aby sem jel a pak seděl 14 dní doma v karanténě, o to jistě také nestojí. Takže nám poskytl azyl a tímto dal čas najít v klidu třeba do prázdnin něco nového, protože z původního bytu jsme museli do konce března pryč. Proto jsem také požádala o prodloužení sbírky. Ráda bych se některý den dostala na úřad, abych se zeptala na možnosti, které máme, ale teď je to s těmi úřady ještě omezenější.

Zbierku dosiaľ podporili 27 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

50 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

250 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„držte se“
300 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
30 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Zachraňme kocourka Mikiho s FIV!
88 %

Zachraňme kocourka Mikiho s FIV!

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci
85 %

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci