Ať neskončíme na ulici...

Praha / Organizer: Jana Chýňavová moc.liamg@avovanyhcanaj

{}
0 %

Ať neskončíme na ulici...

Amount raised 22 841 Kč of 42 250 Kč goal
Left -1267 days
54 % z původního cíle
The campaign has ended 18. June 2020

Help by sharing

Náš příběh se možná nebude zdát tak naléhavý jako příběhy ostatních, které zde vidím a jsem si toho vědoma - jsme všichni zdraví a nikdo z nás není žádný hrdina... Nicméně pro nás je problém stejně naléhavý... jen trochu jinak.

Již 5 let žiji sama s dvěma dětmi (no, teď už puberťáky). Celé ty roky jsme tak nějak dokázali přežít téměř bez pomoci. Samozřejmě byly chvíle, kdy to bylo velice obtížné, ale našli se přátelé, kteří mohli a také pomohli (ať už finančně nebo psychicky), za což jsem velice vděčná. 

Nyní jsme ovšem v situaci, kdy to sami nezvládneme a bohužel aktuálně z řad přátel není možná finanční pomoc ani půjčka. 

Proto jsem se rozhodla zkusit tuto cestu. Škoda, že jsem tyto stránky nenašla dřív...

Musíme se odstěhovat z bytu, který bude majitel rekonstruovat a pronajímat za mnohem větší sumu než byl náš nájem. Máme vybraný jiný byt k pronájmu, ale kauce a nájem dopředu (vybíraná částka) je pro mne obrovská suma, kterou nedokážu dát najednou dohromady a byt je volný od 1.4.2020... 

Pokud by se podařilo částku sehnat prostřednictvím sbírky do konce března, jsme zachráněni! Čím dříve, tím ještě lépe... Já se samozřejmě i nadále pokouším situaci vyřešit sama, ale mám velkou obavu, že se mi to prostě nepodaří...

Moc všem děkuji za jakoukoliv pomoc a kdo nemůžete přispět, držte nám prosím aspoň palce, ať se to podaří.

Jana, Ondra a Eliška

Velké díky všem dárcům!

04. 05. 2020

Chci strašně moc poděkovat všem, kteří jste doposud přispěli a i předem všem, kteří nám snad ještě přispějí... Moc si toho vážím a až se to vše nějak ustálí, tak tuto solidaritu zase pošlu dál.

Zatím jsem stále ve fázi hledání bytu. Je jich dost, ale většinou dost drahé nájmy nebo jsou to původně Airbnb byty a tam se bojím, aby nás do půl roku nepotkalo totéž. Nicméně včera na FB našel pán můj inzerát, že hledáme byt a poslal info a fotky, v pátek se tam jedu podívat, tak uvidíme... třeba to klapne.

Přeji všem hodně zdraví a ještě jednou moc děkuji za sebe i své děti.

Děkujeme všem za podporu

17. 04. 2020

Aktuálně se věci mají tak, že se naskytla možnost dočasně bydlet u rodinného přítele v bytě, jelikož on žije ve Švýcarsku a dokud jsou zavřené hranice (a navíc patří do ohrožené skupiny nad 65), tak se do ČR patrně nedostane a aby sem jel a pak seděl 14 dní doma v karanténě, o to jistě také nestojí. Takže nám poskytl azyl a tímto dal čas najít v klidu třeba do prázdnin něco nového, protože z původního bytu jsme museli do konce března pryč. Proto jsem také požádala o prodloužení sbírky. Ráda bych se některý den dostala na úřad, abych se zeptala na možnosti, které máme, ale teď je to s těmi úřady ještě omezenější.

27 donations

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

50 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

250 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“držte se”
300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
101 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Merry Christmas for children of single parents
62 %

Merry Christmas for children of single parents

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie
185 %

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie