V porodnici jako doma

Praha / Organizer: Porodní dům U čápa, o.p.s. moc.liamg@avoremorts

0 %

V porodnici jako doma

Amount raised 112 073 Kč of 100 000 Kč goal
Left -323 days
112 % z původního cíle
The campaign has ended 11. January 2022

Help by sharing

Náš projekt, online setkání českých a německých porodních asistentek s dalšími zahraničními hosty, se týká na první pohled zcela zdravých těhotných žen, které si zdánlivě nemají na co stěžovat, a přesto jsou v určitém, klíčovém období – v průběhu porodu – zcela oslabenou, velmi zranitelnou, bezmocnou skupinou.

Náš projekt se týká také nenarozených, rodících se a čerstvě narozených zdravých dětí, které jsou také ve stejném klíčovém období života zcela bezmocnou a bezbrannou skupinou.

Přesto, že je zdravotnický systém v České republice na vysoké technické úrovni a je schopen dobře se postarat o nemocné těhotné a rodící ženy a nemocné a předčasně se rodící děti, do dnešních dnů není schopen nabídnout zdravým těhotným a rodícím ženám – tedy většině – adekvátní, optimální péči.

Takovou péči, která by podpořila zdraví, sebedůvěru, sebeúctu a vnitřní sílu rodících žen a zároveň poskytla bezpečí při výskytu komplikací během porodního procesu. Není ani schopen využít plného pracovního potenciálu komunitních porodních asistentek ve prospěch podpory zdraví matek a jejich dětí.

Veřejnou sbírku pořádáme na dofinancování rozpočtu projektu, z něhož největší částku představují překlady textů, vytvoření titulků k videím, tlumočení panelových diskusí, technické zabezpečení a zpracování akce, vytvoření, vedení a průběžná aktualizace webové stránky projektu (www.vporodnicinebodoma.cz).

Zdravotnický systém v České republice nutí zdravé těhotné a rodící ženy využít buď uniformní zdravotní péči nabízenou v porodnicích (stejnou pro zdravé i nemocné ženy), nebo zdravotní péči komunitní porodní asistentky bez podpory zdravotnického systému a bez úhrady z veřejného zdravotního pojištění.

Obecně prospěšná společnost Porodní dům U čápa se snaží přispět ke změně a budeme rádi, když nám pomůžete!

Od podzimu roku 2018 usilujeme o zavedení rodinných porodních pokojů do porodnic. Vysvětlujeme jejich podstatu a výhody. Stejně tak vysvětlujeme možnosti a přínos práce porodní asistentky v komunitním prostředí.

Naším projektem chceme přispět k tomu, aby ženy, které by chtěly využít šetrné, nenásilné, tradiční praktiky využívané porodními asistentkami v domácím prostředí po celém světě, mohly zároveň využít technického zázemí moderní porodnice.

Vzhledem k celoevropské složité epidemiologické situaci volíme mezinárodní online setkání a chceme:

 

Patronkou akce se stala Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond PROPOLIS33, akci také finančně podpořil Českoněmecký fond budoucnost.

Poděkování dárcům

14. 01. 2022

Vážení a milí dárci,

děkujeme Vám, že jste finančně podpořili online konferenci V porodnici jako doma. Jsme přesvědčeni o tom, že akce byla úspěšná. Pomohla jasně pojmenovat klíčový důvod problematické situace porodních asistentek v České republice, to jest neexistenci jasně vyjádřených doporučených postupů, které by měkly porodní asistentky používat bez ohledu na to, kde pracují.

Příspěvky, které na konferenci zazněly je možné dohledat na YouTube kanálu porodního domu U čápa, o.p.s. přes webouvou stránku www.vporodnicinebodoma.cz . Kliknete na odkaz "konference" a dále "pro diváky". V programu jednotlivých týdnů konference jsou odkazy na příspěvky nahrané na youTube. Najdete tam i nahrávku panelových diskusí.

Patrons 1

NF Propolis33

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33.

17 donations

12 000 Kč — Nadační fond Propolis 33 1 year ago

50 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

30 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Díky za to co dlouhá léta děláte pro české porodnictví!”
2 000 Kč — Jirka z Rodiny 1 year ago

“Moc fandím tomuhle projektu ;) ”
200 Kč — Veronika Saidova 1 year ago

2 112 Kč — Karolina 1 year ago

252 Kč — Mila Kameníková 1 year ago

“Moc se mi líbí, co děláte.”
252 Kč — Anna Pokrupová 1 year ago

1 000 Kč — děda Pavel 1 year ago

252 Kč — Martina Dvořáková 1 year ago

Discover more

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
30 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Kocour Miki potřebuje léčbu, pomozte mu vrátit se domů
88 %

Kocour Miki potřebuje léčbu, pomozte mu vrátit se domů

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci
85 %

Pomoc rodině Pavla, který čeká na transplantaci