Kateřina se stará o 3 děti s hendikepy v pěstounské péči. Podpořme ji!

Ostrava / Organizer: Kateřina Havelková zc.manzes@12hk

{}
0 %

Kateřina se stará o 3 děti s hendikepy v pěstounské péči. Podpořme ji!

Amount raised 100 000 Kč of 100 000 Kč goal
Left -125 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 11. March 2024

Help by sharing

Jmenuji se Kateřina a jsem maminkou 3 dospělých dětí a pěstounkou dalších 3 dětí s nejrůznějšími hendikepy.

Už jako malá holka jsem chtěla v budoucnu pečovat o děti, které nikoho nemají.

Před 10 lety se má vize stala skutečností a my jsme přijali do poručnické péče tehdy 9letého Standu. Byl to chlapec s těžkou mentální retardací, který uměl jen pár slov, projevoval se veselím, pobíháním a skřeky. Přesto jsme si jej rychle zamilovali pro jeho milou a bezelstnou povahu.

3 roky na to k nám přibyla roční Eliška s Downovým syndromem. Tehdy to byla taková hadrová panenka, velmi slabá, uměla se pouze přetočit na bříško. Nyní je Elišce 7 let a je to čiperná a neposedná holka, která se nebojí žádné lumpárny.

Letos na jaře se naše rodina rozrostla už asi o poslední dítko – 4letou Karolínku. Karolínka se narodila také s Downovým syndromem.

Doháníme nyní velké opoždění, učíme se kousat potravu, zbavit se plen, mluvit. Je to běh na dlouhou trať, ale dává mi smysl a naplnění. Těší mě vidět pokroky dětí, které po malých krůčcích dělají.

V mém každodenním úsilí mi pomáhá přítel Ivan a moje rodina. Jsem jim moc vděčná, že mi pomáhají mé sny přetavit do reality.

Jak sbírka pomůže?

Sbírka je určena hlavně dětem, o které pečuji, a které mají speciální potřeby spojené s častou návštěvou lékařů. Nyní jsme v situaci, kdy je nutné koupit nové auto.

Standovi před 7 lety přiznal ÚP příspěvek na motorové vozidlo ve výši 140 tisíc. V lednu budu podávat novou žádost a předpokládám, že znovu obdržíme podobnou částku. Dále máme nárok na příspěvek až 100 tisíc korun, když pečuji o 3 děti v pěstounské péči. Nějaké peníze utržíme prodejem starého auta. Stále to ale bohužel zdaleka nestačí na koupi nového auta, bez něhož se neobejdeme. Nejen, že má každé dítě zhruba 6 odborných lékařů, které pravidelně navštěvujeme, jezdíme také na různé výlety a akce rodičů s podobně postiženými dětmi.

Peníze tedy využijeme na koupi nového, bezpečného auta, které bude dlouho sloužit.

Péče o děti s postižením je náročná nejen energeticky, emočně a fyzicky. Je také náročná finančně. Hradíme jim kromě jiného léky, asistenci, terapie, speciální pomůcky, volnočasové aktivity.

Všem dárcům z celého srdce děkujeme a vážíme si vaší podpory.

Poděkování

18. 03. 2024

Ze srdce děkujeme všem milým dárcům za podporu naší sbírky na koupi auta pro moje svěřené děti.

Jsme velmi potěšeni, že se podařila vybrat celá částka. Tímto děkujeme také Romanovi, který si přál rozdělit zbylou část své sbírky mezi potřebné děti.

Věřím, že to, co zasejeme, také jednou sklidíme. Ať Vám toto semínko podpory vzklíčí a přinese sladký plod.

Kateřina

Patrons 2

2651

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2651. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Znesnáze21 a Roman Čelikovský

Patronem sbírky je Znesnáze a in memoriam Roman Čelikovský

15 donations

“QR platby 18.-24.12.2023 ”
2 112 Kč — znesnáze21 7 months ago

“Pod stromecek 😘”
3 333 Kč — M 7 months ago

“Katko, jste s Ivanem obdivuhodní. Zdravím Standu, Elišku i Karolínku. ”
2 112 Kč — Anonymous donor 7 months ago

“🍀”
500 Kč — Marie 7 months ago

“QR platby 12.-14.12.2023”
500 Kč — znesnáze21 7 months ago