Zpátky do školy: Pomozme začít dětem školu s plnou taškou!

celá ČR / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Zpátky do školy: Pomozme začít dětem školu s plnou taškou!

Vybraných 228 326 Kč z 121 000 Kč
Zostáva 29 dní
189 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Nedávno jste dětem samoživitelů naplnili hladová bříška a nejen loni touto dobou jste dětem ze znevýhodněných sociálních skupin umožnili si léto a tábory užít naplno a my vám za to moc děkujeme! Stále je ale potřebnost na místě a tentokrát jsou to školní batohy těchto dětí, které zejí prázdnotou.

Ve škole by měly rozhodovat znalosti, a ne finanční možnosti rodiny.

Mnoho našich klientů se nám svěřilo s finančními problémy, které začátek školního roku vždy přináší. Jejich finanční rozpočet je totiž již tak napjatý bez ohledu na nenadálé výdaje. Přesně tak to vnímá například i pěstounka Olinky, holčičky, která vyzařuje velkým nadáním a potenciálem: „Olinka je skromná, bystrá holčička, která se dobře učí. Mám ji ve své přímé pěstounské péči od jejích 2 let. V každé volné chvíli kreslí a maluje, což je její velký koníček. Sama také chodí do nízkoprahového zařízení, kde kromě volnočasových aktivit a možnosti doučování se připravuje i na výuku angličtiny do školy.“

Období zalité obavami a rodiče v pasti

„Bohužel, máme každý měsíc problém vyjít, zároveň ale nemáme dostatek finančních prostředků se přestěhovat a ve Vítkově je celkově nedostatek ubytování,“ popisuje dále pěstounka, jak se má jejich finanční situace. Právě pro ně je zrovna např. 1 000,- od dárců neuvěřitelnou úlevou, se kterou mohou s větší psychickou pohodou zahájit nový školní rok.

Nejsem tak doslova schopná ušetřit ani korunu a nový školní rok nám klepe na dveře a já bych si moc přála, aby ho Olinka mohla prožít se vším, co ke svému studiu potřebuje.

Jak sbírka pomůže?

Každé dítě si zaslouží stejný start, bez ohledu na jeho původ či finanční možnosti rodiny. Podpořte skrze tuto sbírku děti a rodiče, pro které je začátek školního roku starost a ne radost. Společně jim můžeme zajistit potřebné školní pomůcky, aby do školy chodily rády.

Pomozme dětem plnit si své sny a usnadnit jim hodiny strávené ve školní lavici!

Děkujeme za vaše dary a možnost poskytnout dětem to, co ostatní mohou brát za samozřejmost. Jste pro tyto rodiny důležitým majákem.

Tato sbírka byla spuštěna pod dohledem a s doporučením našich zkušených sociálních pracovnic, které také dohlédnou nad vyúčtováním sbírky a vyberou klienty, kterým příspěvek ze sbírky vyplatíme.

Patrón zbierky 1

e-shop U Terezky

Partenerem sbírky je e-shop U Terezky

Zbierku dosiaľ podporili 280 darcov

500 Kč — Anonymný darca pred mesiacom

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

5 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

590 Kč — Eshop U Terezky a jeho zákazníci pred 2 mesiacmi

227 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi