Životní šance pro Nelu: neurorehabilitace

Praha 4 / Zbierku organizuje Nela Moravcová moc.oohay@avocvarom.alen

0 %

Životní šance pro Nelu: neurorehabilitace

Vybraných 0 Kč z 500 000 Kč
Zostáva -791 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 25. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuju se Nela a možná jste už někdy můj příběh slyšeli. 

Žila jsem si svůj štastnej, veselej život a ze všeho se radovala. To se však změnilo v roce 2017, kdy mě brutálně znásilnil a málem i zavraždil 23letý soused. Znala jsem ho jen zběžně (více o mém příběhu naleznete na CNN Prima News). Bohužel jsem poté nebyla v péči žádné psychiatrická ani psychologické péče.

Navzdory své situaci jsem se snažila v životě dál bojovat, ale o dva roky později jsem nevěděla vůbec, kam dál. Nakonec jsem vyskočila ze čtvrtého patra.

Odvezli mě do nejbližší nemocnice, kde dle mého názoru byla podceněna rekonvalescence. Nikdo se mnou necvičil, i když jsem podstoupila 17 operací. Teď se má naštěstí všechno jinak, znovu bojuju a jsem po dlouhé době zase šťastná a našla jsem opět sama sebe.

Mám znovu motivaci k životu a novou prioritu – opět se postavit na vlastní nohy a všem, co mi přispějí, nebo jen drží palce, chci být schopná podat ruku a osobně poděkovat.

Prognózy mám nyní velmi dobré, za půl roku bych mohla chodit s chodítkem a dále se posouvat – neurorehabilitace jsou velmi účinné, ale také ohromně nákladné, cca 130 000 Kč měsíčně. Těmito prostředky bohužel vzhledem ke své situaci nedisponuji.

Na doporučení ortopeda budou muset podstoupit další operace: nejdříve achilovky, a poté podstoupit další plastiku. Po mých zkušenostech si opravdu přeji soukromou kliniku, které mohu věřit a plně se soustředit na léčbu.

Jsem Vám moc vděčná.

S láskou,

Nela

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

„převod do sbírky Lucince s leukémií odlehčí automobil“
-252 Kč — znesnáze21 pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi