Zajistíme léčbu pro jediného přeživšího vojáka Oleha

celá ČR / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Zajistíme léčbu pro jediného přeživšího vojáka Oleha

Vybraných 0 Kč z 1 273 000 Kč
Zostáva -121 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 14. december 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsem dobrovolnice z Ukrajiny, která pomáhá s evakuací z okupovaných regionů a se zásobováním humanitárních potřeb. Zakládám tuto sbírku, jelikož se na mě obrátila maminka postřeleného vojáka s prosbou o pomoc. 

Voják, dobrovolník Oleh, akutně potřebuje operaci. Během prvních dní ruské agrese bránil Ukrajinu na jihu a byl zraněn.

Z těla doktoři dostali 7 nábojů, ale jeden zůstal v páteři a kvůli němu teď nemůže chodit. V prvním dnu války byla jeho rodná vesnice na levém břehu Dněpru okupována, ale on se svými kamarády přeplul na pravý břeh a snažil se jít do armády, kde mu však řekli, že ho vzít nemohou. (Má trvalou adresu v jiné oblasti.)

Rozhodli se proto s kamarády jít do dobrovolnické armády a během bojové mise se jeho skupina dostala do zálohy a byla postřílena.

Ze všech dobrovolníku přežil jen on.

Jak sbírka pomůže?

Kvůli tomu, že byl Oleh součástí dobrovolnické armády, stát nemůže jeho operaci pokrýt. Jediná nemocnice, která je schopná udělat tuto operaci, je Verita Neuro. Klinika Verita Neuro se nachází v thajském Bangkoku.

Součástí léčby je i 25denní rehabilitace následující po operaci. Celková cena je 68 000 $. Už jsme nasbírali 15 000 $ a věříme, že s vaší pomocí budeme moci nasbírat i konečnou sumu.

Za každou částku, která Olehovi pomůže se postavit zpět na nohy, moc děkujeme.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.