Zachraňme kočičky společně s útulkem Radim kočkám

Radim / Zbierku organizuje Radim kočkám - kočičí útulek (útulek spolku FeliSter) zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Zachraňme kočičky společně s útulkem Radim kočkám

Vybraných 40 200 Kč z 40 000 Kč
Zostáva -155 dní
101 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 20. september 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Spolek FeliSter se zabývá nelehkou situací bezprizorních koček v blízkém i vzdálenějším okolí města Pečky. Velmi nás trápil zoufalý koloběh plození – rození – umírání koťat, říkají zakladatelky spolku, proto jsme se rozhodli založit spolek, který primárně řeší odchyty a kastrace koček bez domova. Náš spolek je malý, a téměř zcela podporovaný příspěvky od přátel a příznivců, které ani nepokryjí veterinární náklady.

Od našeho založení v květnu 2021 jsme zachránili či pomohli více než 200 kočkám v našem útulku v Radimi u Peček. Více než 130 koček má nové domovy, několik koček se po kastraci vrátilo do původní lokality, kde zajišťujeme jejich krmení a případnou péči.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na úhradu nákladů na veterinární péči.

Mnoho dalších koček máme v dlouhodobé péči pro nemožnost jejich návratu do původního místa, z důvodu jejich plachosti, kdy není pravděpodobná možnost adopce, a mnoho z nich také z důvodu vážného zdravotního stavu. 

Je to například malá Enya, která přežila velmi těžkou infekci panleukopenie (kočičí mor) jako 2měsíční kotě s váhou 500 g. Její život visel velmi dlouho na pavoučím vlákně. Potřebuje stálou péči, krmení každé 2-3 hodiny, jí jen dva druhy konzerv. Granule kvůli poškozenému jícnu jíst nemůže. Téměř roční kočička váží 2 kg. Adopce kvůli zdravotnímu stavu není možná.

Bella, kočička nalezená v Radimi u silnice, sražená zřejmě autem. Téměř neměla šanci na život, nevylučovala, měla zlomenou pánev, zlomený ocas, jednu nohu zhmožděnou a bez citu (přetržené nervy). Noha i ocas jí měly být amputovány, ona se ale rozhodla přežít a žít. Dnes už dokáže sama chodit, používá kočičí wc, noha se zlepšuje a stejně tak ocásek, což znamená, že žádná amputace již nehorzí! Přesto jí čeká ještě dlouhá cesta k úplnému uzdravení, aby mohla hledat nový domov.

Páťa, kocourek, který se stal také obětí nehody. Stále je v péči veterinární ordinace v Pečkách, ve vážném stavu, jeho chuť k životu je velká, a my nemůžeme rozhodovat za něj, jen proto, že je zraněný. Jeho návrat do úplného života bude dlouhý a nákladný.

Persha, kočička odchycená jen ke kastraci. Při vyšetření byl zjištěn katastrofální stav zubů a dásní, po ošetření jí zbyly jen čtyři zuby, špatné hodnoty ledvin, věk přes deset let, absolutně nekontaktní. Jinak zdravá. Takovou kočku prostě vrátit ven nemůžeme. Co a jak bude jíst? Znamená to doživotní podávání diety, která není levná a do koce života pobyt v útulku.

Poppy, kočička z krmného místa, na kterou při vichřici spadl kontejner a vážně jí zranil. I její léčba bude dlouhá a nákladná. Možná ji čeká i amputace nohy. A jsou tu plaché kočky, které také potřebují pravidelnou veterinární péči, na kterou se nám již nedostává prostředků. 

Jsme nyní bohužel na hranici přežití. Obec Radim, kterou jsme žádali o pomoc, nám nepřispěla ani na kočky zachráněné v jejím katastru. Proto bychom chtěly požádat všechny, kterým osud koček bez domova není lhostejný, kteří chtějí a mohou přispět i jen malou částkou, aby nám pomohli s úhradou vysokých částek za veterinární výdaje a speciální krmivo. Aktuálně za tyto položky dlužíme téměř 40 000 Kč a náklady stále rostou.

Velice všem, kteří nám pomohou, děkujeme.


Poděkování dárcům

28. 11. 2023

Milí dárci,

velice si vážíme každého příspěvku, který jste nám zaslali na pomoc "našim" kočkám. Naše dobrovolná práce je jako nekonečný příběh. Koček, a především koťat, která naši péči potřebují  je stále neskutečně mnoho, a letošní rok je v tomto směru snad nejhorší. Bez vaší finanční podpory bychom to nezvládly. Chceme vám poděkovat, že i vašim přispěním jsme doposud mohly zachránit více něž 100 koček a koťat. Mnoho z nich by již nežilo, a jejich odchod by byl velmi bolestný. I vaši zásluhou si většina z nich může užívat plnohodnotného života jako členové rodin ve svých nových domovech. 

Děkujeme, spolek  FeliSter z.s. a útulek Radim kočkám

Zbierku dosiaľ podporili 34 darcov

„Přeji všem kočičákům zdravý a lepší život. L.“
2 112 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

„Díky za péči.“
600 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

„Posílám malý příspěvek a děkuji za vaši práci “
252 Kč — Marketa pred 5 mesiacmi

„Ať se daří Vámi kočičkám,děkuji zavše co pro ně děláte ❤️“
200 Kč — PavlaTichavská pred 5 mesiacmi

500 Kč — Zdeňka pred 5 mesiacmi

„Díky, za to co pro kočičky děláte! ❤️“
200 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

100 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi

373 Kč — Kamila pred 5 mesiacmi

„Jste obdivuhodní za to co pro číči děláte.Hlavně Martina🩷“
200 Kč — Alice pred 5 mesiacmi

300 Kč — Anonymný darca pred 5 mesiacmi