Zachraňme kočičky společně s útulkem Radim kočkám

Radim / Organizer: Radim kočkám - kočičí útulek (útulek spolku FeliSter) zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Zachraňme kočičky společně s útulkem Radim kočkám

Amount raised 40 200 Kč of 40 000 Kč goal
Left -11 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 20. September 2023

Help by sharing

Spolek FeliSter se zabývá nelehkou situací bezprizorních koček v blízkém i vzdálenějším okolí města Pečky. Velmi nás trápil zoufalý koloběh plození – rození – umírání koťat, říkají zakladatelky spolku, proto jsme se rozhodli založit spolek, který primárně řeší odchyty a kastrace koček bez domova. Náš spolek je malý, a téměř zcela podporovaný příspěvky od přátel a příznivců, které ani nepokryjí veterinární náklady.

Od našeho založení v květnu 2021 jsme zachránili či pomohli více než 200 kočkám v našem útulku v Radimi u Peček. Více než 130 koček má nové domovy, několik koček se po kastraci vrátilo do původní lokality, kde zajišťujeme jejich krmení a případnou péči.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na úhradu nákladů na veterinární péči.

Mnoho dalších koček máme v dlouhodobé péči pro nemožnost jejich návratu do původního místa, z důvodu jejich plachosti, kdy není pravděpodobná možnost adopce, a mnoho z nich také z důvodu vážného zdravotního stavu. 

Je to například malá Enya, která přežila velmi těžkou infekci panleukopenie (kočičí mor) jako 2měsíční kotě s váhou 500 g. Její život visel velmi dlouho na pavoučím vlákně. Potřebuje stálou péči, krmení každé 2-3 hodiny, jí jen dva druhy konzerv. Granule kvůli poškozenému jícnu jíst nemůže. Téměř roční kočička váží 2 kg. Adopce kvůli zdravotnímu stavu není možná.

Bella, kočička nalezená v Radimi u silnice, sražená zřejmě autem. Téměř neměla šanci na život, nevylučovala, měla zlomenou pánev, zlomený ocas, jednu nohu zhmožděnou a bez citu (přetržené nervy). Noha i ocas jí měly být amputovány, ona se ale rozhodla přežít a žít. Dnes už dokáže sama chodit, používá kočičí wc, noha se zlepšuje a stejně tak ocásek, což znamená, že žádná amputace již nehorzí! Přesto jí čeká ještě dlouhá cesta k úplnému uzdravení, aby mohla hledat nový domov.

Páťa, kocourek, který se stal také obětí nehody. Stále je v péči veterinární ordinace v Pečkách, ve vážném stavu, jeho chuť k životu je velká, a my nemůžeme rozhodovat za něj, jen proto, že je zraněný. Jeho návrat do úplného života bude dlouhý a nákladný.

Persha, kočička odchycená jen ke kastraci. Při vyšetření byl zjištěn katastrofální stav zubů a dásní, po ošetření jí zbyly jen čtyři zuby, špatné hodnoty ledvin, věk přes deset let, absolutně nekontaktní. Jinak zdravá. Takovou kočku prostě vrátit ven nemůžeme. Co a jak bude jíst? Znamená to doživotní podávání diety, která není levná a do koce života pobyt v útulku.

Poppy, kočička z krmného místa, na kterou při vichřici spadl kontejner a vážně jí zranil. I její léčba bude dlouhá a nákladná. Možná ji čeká i amputace nohy. A jsou tu plaché kočky, které také potřebují pravidelnou veterinární péči, na kterou se nám již nedostává prostředků. 

Jsme nyní bohužel na hranici přežití. Obec Radim, kterou jsme žádali o pomoc, nám nepřispěla ani na kočky zachráněné v jejím katastru. Proto bychom chtěly požádat všechny, kterým osud koček bez domova není lhostejný, kteří chtějí a mohou přispět i jen malou částkou, aby nám pomohli s úhradou vysokých částek za veterinární výdaje a speciální krmivo. Aktuálně za tyto položky dlužíme téměř 40 000 Kč a náklady stále rostou.

Velice všem, kteří nám pomohou, děkujeme.

 

34 donations

“Přeji všem kočičákům zdravý a lepší život. L.”
2 112 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Díky za péči.”
600 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Posílám malý příspěvek a děkuji za vaši práci ”
252 Kč — Marketa 2 weeks ago

“Ať se daří Vámi kočičkám,děkuji zavše co pro ně děláte ❤️”
200 Kč — PavlaTichavská 2 weeks ago

500 Kč — Zdeňka 2 weeks ago

“Díky, za to co pro kočičky děláte! ❤️”
200 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

100 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

373 Kč — Kamila 2 weeks ago

“Jste obdivuhodní za to co pro číči děláte.Hlavně Martina🩷”
200 Kč — Alice 2 weeks ago

300 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago