Zachraňme kočičky společně s útulkem Radim kočkám

Radim / Organizer: Radim kočkám - kočičí útulek (útulek spolku FeliSter) zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Zachraňme kočičky společně s útulkem Radim kočkám

Amount raised 40 200 Kč of 40 000 Kč goal
Left -298 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 20. September 2023

Help by sharing

Spolek FeliSter se zabývá nelehkou situací bezprizorních koček v blízkém i vzdálenějším okolí města Pečky. Velmi nás trápil zoufalý koloběh plození – rození – umírání koťat, říkají zakladatelky spolku, proto jsme se rozhodli založit spolek, který primárně řeší odchyty a kastrace koček bez domova. Náš spolek je malý, a téměř zcela podporovaný příspěvky od přátel a příznivců, které ani nepokryjí veterinární náklady.

Od našeho založení v květnu 2021 jsme zachránili či pomohli více než 200 kočkám v našem útulku v Radimi u Peček. Více než 130 koček má nové domovy, několik koček se po kastraci vrátilo do původní lokality, kde zajišťujeme jejich krmení a případnou péči.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na úhradu nákladů na veterinární péči.

Mnoho dalších koček máme v dlouhodobé péči pro nemožnost jejich návratu do původního místa, z důvodu jejich plachosti, kdy není pravděpodobná možnost adopce, a mnoho z nich také z důvodu vážného zdravotního stavu. 

Je to například malá Enya, která přežila velmi těžkou infekci panleukopenie (kočičí mor) jako 2měsíční kotě s váhou 500 g. Její život visel velmi dlouho na pavoučím vlákně. Potřebuje stálou péči, krmení každé 2-3 hodiny, jí jen dva druhy konzerv. Granule kvůli poškozenému jícnu jíst nemůže. Téměř roční kočička váží 2 kg. Adopce kvůli zdravotnímu stavu není možná.

Bella, kočička nalezená v Radimi u silnice, sražená zřejmě autem. Téměř neměla šanci na život, nevylučovala, měla zlomenou pánev, zlomený ocas, jednu nohu zhmožděnou a bez citu (přetržené nervy). Noha i ocas jí měly být amputovány, ona se ale rozhodla přežít a žít. Dnes už dokáže sama chodit, používá kočičí wc, noha se zlepšuje a stejně tak ocásek, což znamená, že žádná amputace již nehorzí! Přesto jí čeká ještě dlouhá cesta k úplnému uzdravení, aby mohla hledat nový domov.

Páťa, kocourek, který se stal také obětí nehody. Stále je v péči veterinární ordinace v Pečkách, ve vážném stavu, jeho chuť k životu je velká, a my nemůžeme rozhodovat za něj, jen proto, že je zraněný. Jeho návrat do úplného života bude dlouhý a nákladný.

Persha, kočička odchycená jen ke kastraci. Při vyšetření byl zjištěn katastrofální stav zubů a dásní, po ošetření jí zbyly jen čtyři zuby, špatné hodnoty ledvin, věk přes deset let, absolutně nekontaktní. Jinak zdravá. Takovou kočku prostě vrátit ven nemůžeme. Co a jak bude jíst? Znamená to doživotní podávání diety, která není levná a do koce života pobyt v útulku.

Poppy, kočička z krmného místa, na kterou při vichřici spadl kontejner a vážně jí zranil. I její léčba bude dlouhá a nákladná. Možná ji čeká i amputace nohy. A jsou tu plaché kočky, které také potřebují pravidelnou veterinární péči, na kterou se nám již nedostává prostředků. 

Jsme nyní bohužel na hranici přežití. Obec Radim, kterou jsme žádali o pomoc, nám nepřispěla ani na kočky zachráněné v jejím katastru. Proto bychom chtěly požádat všechny, kterým osud koček bez domova není lhostejný, kteří chtějí a mohou přispět i jen malou částkou, aby nám pomohli s úhradou vysokých částek za veterinární výdaje a speciální krmivo. Aktuálně za tyto položky dlužíme téměř 40 000 Kč a náklady stále rostou.

Velice všem, kteří nám pomohou, děkujeme.

 

Poděkování dárcům

28. 11. 2023

Milí dárci,

velice si vážíme každého příspěvku, který jste nám zaslali na pomoc "našim" kočkám. Naše dobrovolná práce je jako nekonečný příběh. Koček, a především koťat, která naši péči potřebují  je stále neskutečně mnoho, a letošní rok je v tomto směru snad nejhorší. Bez vaší finanční podpory bychom to nezvládly. Chceme vám poděkovat, že i vašim přispěním jsme doposud mohly zachránit více něž 100 koček a koťat. Mnoho z nich by již nežilo, a jejich odchod by byl velmi bolestný. I vaši zásluhou si většina z nich může užívat plnohodnotného života jako členové rodin ve svých nových domovech. 

Děkujeme, spolek  FeliSter z.s. a útulek Radim kočkám

34 donations

“Přeji všem kočičákům zdravý a lepší život. L.”
2 112 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Díky za péči.”
600 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Posílám malý příspěvek a děkuji za vaši práci ”
252 Kč — Marketa 1 year ago

“Ať se daří Vámi kočičkám,děkuji zavše co pro ně děláte ❤️”
200 Kč — PavlaTichavská 1 year ago

500 Kč — Zdeňka 1 year ago

“Díky, za to co pro kočičky děláte! ❤️”
200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Kamila 1 year ago

“Jste obdivuhodní za to co pro číči děláte.Hlavně Martina🩷”
200 Kč — Alice 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago