Vraťme onkologické pacienty zpět do aktivního života

Praha / Zbierku organizuje Hlas onkologických pacientů zc.utneicapsalh@avokmada

{}
0 %

Vraťme onkologické pacienty zpět do aktivního života

Vybraných 153 638 Kč z 100 000 Kč
Zostáva 33 dní
154 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Spolek Hlas onkologických pacientů vznikl v roce 2021. Jeho členy je 10+1 pacientských a podpůrných neziskových organizací*, které se věnují zastupování zájmů nebo poskytování služeb onkologickým pacientům a jejich blízkým. 

V České republice aktuálně žije více než 600 tisíc pacientů s onkologickým onemocněním. Během života onemocní rakovinou každý třetí Čech a nový onkologický pacient přibude průměrně každých 7 minut. 


Skrze naše aktivity hájíme a prosazujeme práva a zájmy onkologických pacientů a usilujeme o naplňování jejich komplexních potřeb. Komplexní potřeby pacientů zahrnují sociální a psychologickou podporu, nutriční poradenství, systém tzv. ucelené rehabilitace, účast na preventivních prohlídkách a využívání screeningů a podpůrnou péči v průběhu léčby i po ni. 

Věnujeme se dále také zvyšování zdravotní gramotnosti a veřejného povědomí o onkologických diagnózách, upozorňujeme na prevenci onkologických onemocnění v naší společnosti, spolupracujeme s dalšími odborníky a vzděláváme sebe i ostatní pacientské organizace a jejich členy. Úspěch naší poslední akce s názvem Survivorship Day – Den onkologických pacientů nám potvrdil, že jdeme správným směrem. 

Usilujeme především o to, aby navzdory nemoci mohli pacienti žít kvalitní život. Pro ně i jejich blízké je velmi důležitá podpora a pomoc během nemoci i při návratu do aktivního života. 

Jak sbírka pomůže? 

Mezi aktivity, kterým se náš spolek věnuje patří osvětová činnost, semináře pro zdravotníky i pacienty, průzkumy, odborné konference, analýzy péče nebo kulaté stoly zúčastněných stran. 

Prostřednictvím seminářů, workshopů a konferencí pomáháme pacientům během nemoci i po ní v otázkách zdravého životního stylu, léčby a rekonvalescence i návratu do života a zaměstnání.

Výtěžek z této sbírky bude využit na další pokračování a rozvoj našich aktivit. 

Podpořte nás, abychom my mohli podporovat druhé!

DĚKUJEME!!


*mezi členy Hlasu onkologických pacientů patří:

  • Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s., zahrnující projekt Bellis
  • Amelie, z.s.,
  • Dialog Jessenius, o.p.s,
  • České ILCO, z.s.
  • Český občanský spolek proti plicním nemocem (ČOPN)
  • Klub pacientů mnohočetný myelom, z.s.
  • ONKO Unie, o.p.s. 
  • Lymfom Help, z.s.
  • STK pro chlapy, z.s.
  • Veronica, z.ú.

Co právě chystáme?

07. 08. 2023

Na podzim se chystáme představit náš projekt Cesta pacienta - pomůcku pro pacienty (od pacientů), ale i pro lékaře. O co jde konkrétně? Stručný přehled všeho, co pacienta v každé jednotlivé diagnóze čeká, na co je dobré si dát pozor a na co nezapomenout. Kde co najít a na koho se obrátit. Jako první představíme Cestu pacienta (tedy vlastně pacientky) s rakovinou prsu a děložního čípku, finalizujeme Cestu pacienta s rakovinou prostaty, kolorektálního karcinomu, dělohy, ale například také nádoru oka. Garantem každé Cesty jsou přední odborníci-onkologové a specialisté na dané onemocnění. Děkujeme, že nám pomáháte!!!

Zbierku dosiaľ podporili 72 darcov

11 252 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

5 000 Kč — Anonymný darca pred 2 mesiacmi

„Dobrá práce. “
1 000 Kč — Kulda pred 3 mesiacmi

6 000 Kč — Katarína Petráková pred 3 mesiacmi

„Poděkování Jitce a vám všem!“
777 Kč — Filip a Julie Stome pred 3 mesiacmi

2 112 Kč — Tomad Uher pred 3 mesiacmi

„1 Kč za každý 1 km najetý v přípravě + jízdě C2C4C 2923💜🚴‍♀️“
4 927 Kč — Jitka Růžičková pred 3 mesiacmi

373 Kč — Jana Horňáčková pred 3 mesiacmi

5 000 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi