Větší automobil pro Matýska

Větší automobil pro Matýska
Vybraných 295 600 Kč z 350 000 Kč
Zostáva -1456 dní
84 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 17. apríl 2022

Matýsek se narodil ve 32. týdnu těhotenství, kvůli infekci v břiše. Po prvních vyšetřeních se zdálo být vše v pořádku. Bohužel tomu tak nebylo, při dalším vyšetření lékaři zjistili, že Matýsek nemá pohybová centra v mozku a diagnostikovali mu dětskou mozkovou obrnu.
Matýsek cvičí od narození Vojtovu metodu, jezdí do lázní, na neurorehabilitační pobyty, má za sebou 6 ortopedických operací kyčlí a bohužel teď nevíme, zda ho v budoucnu nebudou čekat další, záleží, jak budou reagovat kyčle na jeho růst. V 8 letech neleze, nechodí, sám se nenají, neoblékne, je zcela odkázaný na pomoc matky.
Podpořte Matýska, aby ho v jeho stavu mohla rodina vozit do speciální školy a k lékařům automobilem.
Do teď jezdil chlapec v kočárku, ale pro lepší vývoj a sed jsme Matýskovi pořídili vozík a s tím právě souvisí i pořízení většího automobilu. Do současného automobilu se nám bohužel vozík nevejde, velikost kufru nestačí na velikost a výšku vozíku. Vzhledem k častějším návštěvám lékařů, ježdění do lázní, ježdění na výlety, na různé rehabilitační pobyty potřebujeme vůz, do kterého vozík dáme vcelku a nebudeme ho muset rozkládat na části a pak ho zase skládat dohromady při každé přepravě v autě. Větší vůz nám značně ulehčí cestování s Matýskem. Do budoucna máme v plánu do automobilu řešit pořízení plošiny.
Matýsek chodí do speciální školy v České Lípě, kde je moc spokojený a šťastný. V září začal chodit do druhé třídy. Paní učitelka a paní asistentky ho moc chválí, jak je šikovný a krásně spolupracuje.
Vůz, který máme nyní jsme pořídili v roce 2017 přes úřad práce, tenkrát stačilo, že jsme se do něj vešli s kočárkem. Abychom mohli tento vůz prodat, musíme mít pro Matýska nový větší vůz, poté musíme požádat soud o povolení k prodeji, jelikož vůz je psaný na nezletilého syna, a tak musíme úřadu práce vrátit finance, které jsme od nich za tím účelem získali (vůz se bude prodávat dřív než po uplynutí 7 let). Proto žádáme o pomoc i veřejnost.
Kvůli současné situaci v automobilovém průmyslu, budeme nejspíše volit bazarový vůz do 3 let stáří. Budeme vám moc vděční za jakoukoli podporu!
Patrón zbierky 1
Zbierku dosiaľ podporili 278 darcov
„Uděláme všechno abychom to dotáhli.Vám všem kdo jste podemnou patří neskutečný veliký dík.Slovo pouze na tři písmenka, ale slovo velkých rozměru...“
„Sedmy budou snad šťastne tentokrát:)“




