Větší auto pro Nikolku na vozíku a pejska Freddieho

Bruntál / Zbierku organizuje Silvie Sikorová zc.murtnec@avorokiss

{}
0 %

Větší auto pro Nikolku na vozíku a pejska Freddieho

Vybraných 0 Kč z 1 333 584 Kč
Zostáva -129 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. marec 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Nikolka je téměř 15letá slečna a Freddie je její psí asistent. Nikolčin start do života nebyl příliš růžový. Spěchala na svět a narodila se předčasně ve 27. týdnu těhotenství, vážila 1 300 gramů a už v nemocnici jí lékařka diagnostikovala postižení dolních končetin.

Přestože hned po narození začala cvičit Vojtovu metodu, později i Bobatha, nikdy nezačala chodit a zůstala na invalidním vozíku s diagnózou DMO.

Niki je ale velká bojovnice, v životě, v atletice i v karate, kde prozatím na trénincích klubu piluje svoji katu. Prošla si několika operacemi, po té poslední operaci kotníků, které jí zpevňovali štěpem z pánve, trpěla několik měsíců křečemi a noční můrou z narkózy. Bolesti hlavně zad a nohou jí provázejí každý den. Rehabilitace, cvičení, lázně již tvoří součást jejího života.

Poslední 3 roky ji přináší radost asistenční pes Freddie, zlatý retriever, který je její pomocník (podává jí věci, zahřívá nohy), ale i je její parťák a hlavně kamarád, všude doprovází, a to i do školy.

Niki tráví hodně času v autě. Bez auta se nedostane do školy, na rehabilitaci, k lékaři, ale ani na výlet či dovolenou. Máme auto Ford S-MAX, které je pro většinu rodin se zdravými dětmi dostatečně velké, nám se ale do kufru vejde jen invalidní vozík a Freddie. Navíc je již 11 let staré a začíná se hodně kazit. Proto už delší dobu víme, že potřebujeme auto větší, kam se vejde nejen Niki, Freddie a invalidní vozík, ale třeba i Nikolčina tříkolka, handbike nebo sportovní vozík.

Jak sbírka pomůže?

Rozhodli jsme touto cestou požádat o pomoc vás, kterým není lhostejný osud jiných a je to krásné, že takoví lidé ještě jsou, a sbírkou získat část finančních prostředků na větší a spolehlivější auto, protože naše úspory nám na něj nestačí. Oba rodiče pracujeme, ale je toho stále hodně, co musíme financovat a doplácet a co je ve srovnání s potřebami zdravých dětí neskutečně a neuvěřitelně dražší, ať jsou to rakouské ortézy, speciální lehokolo, handbike, invalidní vozík.  Rádi bychom pořídili auto nové, jehož cena včetně úpravy pro ZTP je 1 300 000 Kč. Ale v případě, že se nám nepodaří zajistit finanční prostředky na auto nové, pořídíme auto starší nebo využijeme prostředky získané touto sbírkou na dofinancování nového invalidního vozíku, který bude cca 100 000 Kč či doplatek neurorehabilitačního programu Klimtherapy ve výši 36 000 Kč v lázních Klimkovice, který v únoru Nikolku opět čeká.

Děkujeme vám všem, kteří nám pomůžete.

A ještě na závěr. Niki se řídí heslem „když nemůžeš, tak přidej víc“. Platí to hlavně v atletice, která ji zpříjemňuje i znepříjemňuje volné chvíle již několik let. Je členkou atletického klubu handicapovaných v Olomouci, účastní se řady mezinárodních závodů včetně závodu Emil Open v Brně. Každý rok absolvuje soustředění ve sportovním centru v Nymburku. Jejími disciplínami jsou hod raketkou, míčkem a jízda na vozíku. I v karate, kam Niki chodí po vzoru své starší sestry Terezky, se musí snažit a trénovat více než ostatní.

Sport je pro Niki obrovská příležitost dostat se někam dále, ale i k tomu Niki potřebuje větší auto.

 

Patrón zbierky 1

2676

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2676. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

„Převod do sbírky "Pomozte mamince, která je sama na péči o Karolínku s epilepsií“
-100 Kč — Znesnáze pred 4 mesiacmi

100 Kč — Opava pred 7 mesiacmi