Větší auto pro nemocnou Natálku

Čáslav, Tupadly / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Větší auto pro nemocnou Natálku

Vybraných 927 Kč z 200 000 Kč
Zostáva -507 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 24. január 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Žijeme v menší vesničce v rodinném domě s manželem a dvojčátky. Natálka a Štěpánek se nám bohužel narodili před 6 lety předčasně – ve 24 tt a oba vážili okolo 0,5 Kg. Svůj začátek života si tak museli doslova vybojovat a nevyhnuly se jim zdravotní komplikace. Oba jsou po operaci očí a střev, a strávili v nemocnici přes půl roku. Štěpánek má retinopatii 3. stupně a Natálka 4. – 5.

Natálka musí neustále cvičit, jelikož má hodně spastické – ztuhlé svaly hlavně u nohou, také musí stimulovat svůj zrak. Navštěvuje speciální školku, kam chodí, když zrovna nejezdí cvičit. Právě proto potřebujeme pro ni sehnat větší vůz, abychom ji tam mohli vozit spolu s jejími pomůckami i kočárkem a mohla tak i ona s dětmi ven. Nyní už je jako předškolák – umí se otáčet, přitahovat se ručičkama a začíná si i povídat a různě broukat.

Výtěžek sbírky půjde na větší automobil pro nechodící Natálku, do kterého se vejdou všechny její potřebné pomůcky.

Za nedlouho nás čeká operace ulzibat, kterou jsme se rozhodli s Natálkou podstoupit, protože i přes časté cvičení dochází ke zkrácení jejích svalů. Problém je tak pro nás palčivější a palčivější.

Momentálně jsme v poměrně absurdní situaci. Kvůli neustálému dojíždění za lékaři a na rehabilitace jsme již před 3 lety žádali o příspěvek na pořízení auta od úřadu práce. Dostali jsme ho a koupili jsme za něj malé auto, do kterého se nám dnes bohužel nevejde kočárek a další potřeby pro Natálku, se kterou musíme dojíždět cvičit a do speciální školky.

Bohužel musíme pořízené auto vlastnit další 4 roky, jinak budeme muset vrátit poměrnou část příspěvku, a tak jsme trochu v pasti. Nemůžeme totiž tento automobil prodat a koupit jiný, jak by se nabízelo.

Prosím, pomozte nám dopravovat naši nemocnou dcerku ke specialistům. 

Zbierku dosiaľ podporili 3 darcov

50 Kč — Petr pred rokom

777 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Držím palce“
100 Kč — Milan H. pred 2 rokmi