Vánoční krmení pro tuláčky z Gruzie

Zruč-Senec / Zbierku organizuje Český helsinský výbor, z.s. zc.manzes@avoylrets

{}
0 %

Vánoční krmení pro tuláčky z Gruzie

Vybraných 55 224 Kč z 120 000 Kč
Zostáva -340 dní
46 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Gruzínští toulaví psi jsou nesmírně přátelští a oddaní. Bohužel je jich v ulicích po celé Gruzii odhadem kolem čtvrt milionu. Rodí tam mláďata, mají hlad, trpí na parazity a různé nemoci, v zimě nemají žádný úkryt, čelí srážkám s auty. Úmrtí psů jsou ve městech na denním pořádku.

V Gruzii tak žije pes naprosto odlišný život než pes v České republice. Podobně jako v jiných východních zemích se toto domácí zvíře používá jako dobrý pomocník na pastvě nebo jako ochrana majetku. Mít psa jako domácího mazlíčka nebo kamaráda není běžné. Přitom jsem se na vlastní kůži přesvědčila o tom, že se jedná povahově o naprosto stejné zvíře, jaké máme u nás doma.

Teď bohužel pejsky bez domova čeká ta horší část roku – zima.

Gruzínští dobrovolníci začali vyzývat ostatní milovníky zvířat, aby pomohli najít, nebo vytvořit pro psy úkryty, nebo je vzali k sobě domů. Asi nemusím popisovat, jak je v zemích jako Gruzie kritická situace s finančními zdroji. Peníze pro pejsky nejsou. 

Pojďme se společně spojit před krutou zimou a udělat pejskům v Gruzii malé Vánoce!

Jak sbírka pomůže?

Nakrmíme je a podpoříme jejich léčbu, pokud bude potřeba je zachránit. Výtěžek sbírky půjde přímo toulavým pejskům ve formě krmiva, léků nebo zaplacením veterinárních úkonů.

Budu vám moc vděčná za jakoukoliv podporu. Zachráníte tak spoustu pejsků před krutým osudem.

Začátkem letošního léta jsme mnoha z těchto pejsků velmi pomohli. Přes 100 lidí z Česka podpořilo první sbírku a díky tomu se zaplatilo 900 kg granulí, 28 kastrací a mnoho psů se vyléčilo a díky tomu někteří našli nový domov. Pejsci, které jsme podpořili nezůstali jen v Gruzii, ale několik z nich odletělo k novým rodinám do Švédska nebo Holandska! 

Pojďme tuláčkům z Gruzie společně znovu pomoci, než udeří krutá zima!

PODĚKOVÁNÍ

23. 01. 2023

Ráda bych jménem toulavých pejsků a gruzínských dobrovolníků poděkovala za každou korunku, kterou jste přispěli do sbírky. Díky vám už se právě teď plní mističky pro pejsky bez domova. Zároveň jsme mohli pomoct některým pejskům, které srazilo auto nebo se potýkají s kožními nemocemi či parazity. Budeme velmi rádi když naše aktivity budete sledovat. To, že nám pomáháte má obrovský význam, protože jste to vy, kdo zachraňuje psí životy. Děkujeme z celého srdce!

https://dogeast.webnode.cz/gruzie/

https://www.facebook.com/groups/437605537888202/?ref=share_group_linkZbierku dosiaľ podporili 53 darcov

1 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

„Děkuji za Vaši péči o pejsky.“
4 000 Kč — Milena pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Lenka pred rokom

1 221 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Děkujeme vza to, co děláte :-)“
3 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

300 Kč — Renata pred rokom