Už jen bezpečný domov pro Editu s dětmi

Náchod / Zbierku organizuje Edita Drapáková zc.manzes@82aktide

{}
0 %

Už jen bezpečný domov pro Editu s dětmi

Vybraných 32 058 Kč z 30 000 Kč
Zostáva -485 dní
107 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. október 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Byla jsem nucena se s otcem mých 5letých dvojčat teď začátkem května rozejít z důvodu fyzického a psychického násilí, které probíhalo i před dětmi. Trvalo to už přes rok a situace byla nadále neúnosná. Navíc je syn Filip nízkofunkční autista s těžkou mentální retardací a konflikty v rodině na něj měly neblahý vliv. 

Pomoc přišla v pravou chvíli

Majitelka bytu nám moc pomohla otce dětí pro jeho nevhodné chování vystěhovat. Vyměnily jsme zámek a ani si nedovedete představit tu úlevu. Také mi moc pomohlo Intervenční centrum pro osoby ohrožené domácím násilím v Hradci Králové. Pokud procházíte něčím podobným jako já, určitě nějaké kontaktujte.

V dubnu jsem měla to štěstí, že jsem si našla práci na 5.5h úvazek, a tak jsem mohla vše skloubit s péčí o syna. Ale jsem tam bohužel jen jako záskok do června, místo jedné paní, která marodí. A i tak nám finance nestačí na vše.

Nemám na nájem za květen a následující měsíce, než se mi vše vyřídí na úřadech.

Výdělečně činný byl otec dětí a já jsem hlášena na VZP jako osoba pečující o syna s těžkou mentální retardací.

Jak nám sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na úhradu nájemného a energií.

Návrh na úpravy výživy a svěření děti do péče budu teprve podávat a na úřadě mi řekli, že mám přijít až za 3 měsíce, až budu mít veškeré podklady s rozhodnutím, že dřív mi pomoct s dávkami nemůžou. 3 měsíce jsou pro nás devastační. Nemůžeme čekat tak dlouho, navíc nevím, jestli budu mít od července nějakou práci, i když si ji intenzivně vyhledávám, není to snadné.

Náklady s nemocným dítětem

Musím hradit jízdné na terapie do Hradce Králové, kam jezdím se synem každý týden čtvrtky a pak středy 1x v měsíci. Dále je nezbytné uhradit doplatky za léky a jídlo pro nás všechny a do toho nějaké to placeni jiných výdajů, tj. školné, stravné, elektrika, plyn.

Otec dětí si odnesl vybavení, které koupil on. Z obýváku sedací soupravu, TV, komodu, konferenční stůl, vysavač. Takže si ještě budu muset koupit či sehnat nábytek aspoň z druhé ruky. Ale to je vedlejší, nejdůležitější je, abychom měli kde bydlet, pak už se krůček po krůčku postavíme na nohy a vybuduji nám stabilní a bezpečný domov.

Pomůžete mi prosím na této cestě?

Sbírka hlásí 100%

21. 10. 2022

Všem úžasným lidem děkuji 🍀🙏♥️

20. 10. 2022

Když jsem zakládala tuto sbírku, nebylo pro mne jednoduché psát o svém soukromí a dát to veřejně. Není jednoduché zveřejňovat foto svých dětí a žádat o pomoc. Je to pro mne první sbírka o kterou žádám..., vždycky jsem si dokázala nějak poradit. Tentokrát jsem ale byla v nelehké situaci.S dětmi a postižením synem je nelehké najít práci na částečný úvazek. S úřady to je na dlouhé čekání..za sbírku a její zveřejnění jsem se bránila, ale nakonec do toho šla. Moc bych Vám všem za sebe i mé dvojčata chtěla z celého srdce ❤️ poděkovat za finanční dary, jak anonymním dárcům 🍀 tak i panu Honzovi s milým vzkazem (má odpověď pro Vás - snažím se dát dětem vše i přes těžké období a určitě bude zas dobře 😇)

Paní Kristí: děkuji za dar ☺️ teď už jsem s dětmi v klidu a tak bude těch radostných dnů pořád víc a víc 😇

Paní Evě: hrdinka nejsem, ale děkuji moc.. překonávání tohoto období bude snad už brzy za námi a v Novém Roce už bude líp 🥰

Pane Hany, děkuji 😌

Mé velké ,,děkuji" patří i Nadačnímu fondu Jiřímu a Michele Stašových z HK a za nálepku partnera Vaší nadace i na Vaší nadační stránce 🍀🙏♥️

Korunky ze sbírky půjdou na úhradu nájemného na účet paní majitelky bytu i částka která bude vybrána navíc půjde na zaplacení nájmu.

Pořád je na světě tolik dobrých srdcí a já Vám za to děkuji..ani nevíte jak se mi před Vánoci uleví 🍀😇

Zdraví všem přeje Maminka s dvojčaty

Poděkování

23. 09. 2022

Chtěla bych poděkovat všem dárcům, kteří mě a mým dvojčatům pomohli. Penízky půjdou ze sbírky rovnou na účet paní majitelky bytu, který jsem zadala při této žádosti. Dobří lidé, co jste nám něco poslali, děkuji a přeji hlavně zdraví 🍀 Děkuji Edita s dvojčaty 🙏

Patrón zbierky 1

Nadační fond Jiřího a Michele Stašových

Partnerem sbírky je Nadační fond Jiřího a Michele Stašových

Zbierku dosiaľ podporili 24 darcov

14 000 Kč — Nadační fond Jiřího a Michele Stašových pred rokom

252 Kč — Anonymní dárce pred rokom

„Jste hrdinka! Myslím na vás a držím palce, abyste se to brzy překonali.“
1 500 Kč — Eva Mlčoušková pred rokom

„🌈“
150 Kč — Pavel Hany pred rokom

252 Kč — Anonymní dárce pred rokom

250 Kč — Anonymný darca pred rokom

252 Kč — Anonymní dárce pred rokom

„Držím palce ať se vše co nejdřív urovná a vy můžete žit i s dětmi spokojený a radostný život. Vše dobré“
1 000 Kč — Kristí pred rokom

„Milá maminko, obdivuji jak se dokážete i přes těžkou životní situaci postarat o vaše děti. Věřím, že uděláte vše na světě proto, aby byli spokojeni. “
5 000 Kč — Honza pred rokom

310 Kč — Anonymní dárce pred rokom