Už jen bezpečný domov pro Editu s dětmi

Náchod / Organizer: Edita Drapáková zc.manzes@82aktide

{}
0 %

Už jen bezpečný domov pro Editu s dětmi

Amount raised 200 Kč of 30 000 Kč goal
Left 41 days
1 % z původního cíle
The campaign has ended 16. August 2022

Help by sharing

Byla jsem nucena se s otcem mých 5letých dvojčat teď začátkem května rozejít z důvodu fyzického a psychického násilí, které probíhalo i před dětmi. Trvalo to už přes rok a situace byla nadále neúnosná. Navíc je syn Filip nízkofunkční autista s těžkou mentální retardací a konflikty v rodině na něj měly neblahý vliv. 

Pomoc přišla v pravou chvíli

Majitelka bytu nám moc pomohla otce dětí pro jeho nevhodné chování vystěhovat. Vyměnily jsme zámek a ani si nedovedete představit tu úlevu. Také mi moc pomohlo Intervenční centrum pro osoby ohrožené domácím násilím v Hradci Králové. Pokud procházíte něčím podobným jako já, určitě nějaké kontaktujte.

V dubnu jsem měla to štěstí, že jsem si našla práci na 5.5h úvazek, a tak jsem mohla vše skloubit s péčí o syna. Ale jsem tam bohužel jen jako záskok do června, místo jedné paní, která marodí. A i tak nám finance nestačí na vše.

Nemám na nájem za květen a následující měsíce, než se mi vše vyřídí na úřadech.

Výdělečně činný byl otec dětí a já jsem hlášena na VZP jako osoba pečující o syna s těžkou mentální retardací.

Jak nám sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na úhradu nájemného a energií.

Návrh na úpravy výživy a svěření děti do péče budu teprve podávat a na úřadě mi řekli, že mám přijít až za 3 měsíce, až budu mít veškeré podklady s rozhodnutím, že dřív mi pomoct s dávkami nemůžou. 3 měsíce jsou pro nás devastační. Nemůžeme čekat tak dlouho, navíc nevím, jestli budu mít od července nějakou práci, i když si ji intenzivně vyhledávám, není to snadné.

Náklady s nemocným dítětem

Musím hradit jízdné na terapie do Hradce Králové, kam jezdím se synem každý týden čtvrtky a pak středy 1x v měsíci. Dále je nezbytné uhradit doplatky za léky a jídlo pro nás všechny a do toho nějaké to placeni jiných výdajů, tj. školné, stravné, elektrika, plyn.

Otec dětí si odnesl vybavení, které koupil on. Z obýváku sedací soupravu, TV, komodu, konferenční stůl, vysavač. Takže si ještě budu muset koupit či sehnat nábytek aspoň z druhé ruky. Ale to je vedlejší, nejdůležitější je, abychom měli kde bydlet, pak už se krůček po krůčku postavíme na nohy a vybuduji nám stabilní a bezpečný domov.

Pomůžete mi prosím na této cestě?

2 donations

“Přeji mnoho sil. ❤️”
100 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Ať vše dobře dopadne ❤️”
100 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago