Ulevme nemocné Martině a jejímu synovi od bolesti

Chomutov / Zbierku organizuje Martina Heřmánková zc.manzes@avokibukcicok

{}
0 %

Ulevme nemocné Martině a jejímu synovi od bolesti

Vybraných 116 678 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -1296 dní
117 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 05. august 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Společně s vámi se podařilo vybrat cílovou částku! Jste úžasní a velice děkujeme. Martina a její syn jsou však ve velmi tíživé situaci, a tak sbírka pokračuje dále. Každá finanční podpora jim pomůže. Velká část financí půjde na bezbariérové bydlení.

Martina a její syn Lukáš toho protrpěli tolik, že by toho bylo moc na několik životů. Oni jsou na to sami. Během pár let přišli o své milované a oba postihly vážné nemoci. Hendikepovaný Lukáš se navíc stal obětí trestného činu, který jemu i jeho mámě zanechal hluboké rány na duši, které se dodnes nezahojily. Sbírka pomůže řešit jejich zoufalou finanční a zdravotní situaci. Vzhledem k závažnosti situace bude Nadační fond pomoci násobit příspěvky zlatým řezem.

V roce 2014 zemřel Martině partner, který trpěl rakovinou plic. „Vzala jsem si ho domů a zůstala s ním do poslední chvíle. Bylo to strašně těžké. Sáhli jsme si na samé dno, ale přítel zemřel v lásce a obklopený svými nejbližšími,“ líčí první těžkou zkoušku osudu Martina, která sama trpí roztroušenou sklerózou a řadu let je v invalidním důchodu. I přes své onemocnění pečuje o syna Lukáše, autistu s diagnostikovaným ADHD.

„Po smrti partnera jsem si myslela, že se nám nic horšího už nemůže přihodit, že vše zlé máme za sebou. Strašně jsem se zmýlila,“ popisuje. Tentýž rok se stal její syn obětí závažného trestného činu. Žádný rodič si nechce představit, co Martina s Lukášem prožili. „Oba jsme se psychicky zhroutili. Dodnes jsme se z toho nedostali. Musíme navštěvovat odborné lékaře a bereme antidepresiva.“

Další rána přišla vloni, kdy si Lukáš nahmatal v podpaží bulku a byla mu diagnostikovaná rakovina mízních uzlin. „První, co mi problesklo hlavou, bylo PROČ? Ještě se nám nezahojily rány po předešlých potížích a teď se máme vyrovnat s touto diagnózou,“ popisuje Martina bolestivé momenty.

Na vše zůstali sami a nemají nikoho, kdo by jim pomohl. Martině zemřeli během 2 let oba rodiče. Rodina řeší nejen zdravotní problémy, ale i ty existenční. Příjmy jim tak tak vystačí na nájem, jídlo a hromadu léků.

Nová postel a bezbariérové bydlení jim velmi pomohou

Martina by si pro syna moc přála novou postel. Kvůli nemoci v ní tráví celé dny. Chemoterapie a ozařování ho velmi vysilují. Stávající postel je proleželá a bolí ho z ní záda. Jí samotné by pomohly fyzioterapie a akupunktura. Trpí totiž nesnesitelnou neuropatickou bolestí od roztroušené sklerózy.

Další překážkou jsou schody v bytě, které Martina brzy nezvládne. „Můj stav se strašně zhoršil, hlavně chůze. Zakopávám, podlamují se mi nohy. Syn má jenom mě a já se modlím, abych byla schopná se o něj dál postarat,“ bojí se Martina. Finance ze sbírky by proto použila také na bezbariérovou úpravu bydlení.

Věříme – víme, že jsou mezi námi ještě dobří lidé se srdcem na správném místě, kteří nám pomohou. Jediné, co si přeji jako maminka zase vidět, je úsměv na tváři mého syna. Přilepšit mu, když už takto trpí. Bohužel jsme se dostali do situace, na kterou sami nestačíme. Mockrát všem děkujeme za sebemenší částku,

Poděkování

21. 05. 2020

Z celého srdce všem dárcům děkujeme.Nesmírně si toho se synem vážíme.Pokud budete dál sdílet či pomáhat,budeme moc rádi.Každá koruna je pro nás v této těžké chvíli dobrá a pomůže nám strašně moc. Přeji všem krásné dny,zalité sluncem,hodně zdraví a lásky.Mějte se rádi a buďte k sobě hodní.Laskavost a empatie nás přece nic nestojí a za úsměv na tváři, to rozhodně  stojí :-) 

Patrón zbierky 2

Karel Janeček

Tuto sbírku podporuje Karel Janeček prostřednictvím Nadačního fondu pomoci a násobí příspěvky zlatým řezem.

Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o

Tým dopravního inženýrství s.r.o. je společně s Karlem Janečkem patronem sbírky a podílí se na násobení zlatým řezem.

Zbierku dosiaľ podporili 123 darcov

Zbierku dosiaľ podporili Karel Janeček a Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o čiastkou 20 736 Kč.

Karel Janeček každý príspevok navyšuje pomerom zlatého rezu, až do celkovej hodnoty podpory 10 736 Kč.
Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o každý príspevok navyšuje pomerom zlatého rezu, až do celkovej hodnoty podpory 10 000 Kč.

200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

„Držte se! Bude to dobré! “
200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

1 500 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

250 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

797 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Pomozme Violce zvládnout úmrtí maminky
86 %

Pomozme Violce zvládnout úmrtí maminky

Nenechme zlo Bez trestu
24 %

Nenechme zlo Bez trestu