Ulevme nemocné Martině a jejímu synovi od bolesti

Chomutov / Organizer: Martina Heřmánková zc.manzes@avokibukcicok

{}
0 %

Ulevme nemocné Martině a jejímu synovi od bolesti

Amount raised 116 678 Kč of 100 000 Kč goal
Left -1356 days
117 % z původního cíle
The campaign has ended 05. August 2020

Help by sharing

Společně s vámi se podařilo vybrat cílovou částku! Jste úžasní a velice děkujeme. Martina a její syn jsou však ve velmi tíživé situaci, a tak sbírka pokračuje dále. Každá finanční podpora jim pomůže. Velká část financí půjde na bezbariérové bydlení.

Martina a její syn Lukáš toho protrpěli tolik, že by toho bylo moc na několik životů. Oni jsou na to sami. Během pár let přišli o své milované a oba postihly vážné nemoci. Hendikepovaný Lukáš se navíc stal obětí trestného činu, který jemu i jeho mámě zanechal hluboké rány na duši, které se dodnes nezahojily. Sbírka pomůže řešit jejich zoufalou finanční a zdravotní situaci. Vzhledem k závažnosti situace bude Nadační fond pomoci násobit příspěvky zlatým řezem.

V roce 2014 zemřel Martině partner, který trpěl rakovinou plic. „Vzala jsem si ho domů a zůstala s ním do poslední chvíle. Bylo to strašně těžké. Sáhli jsme si na samé dno, ale přítel zemřel v lásce a obklopený svými nejbližšími,“ líčí první těžkou zkoušku osudu Martina, která sama trpí roztroušenou sklerózou a řadu let je v invalidním důchodu. I přes své onemocnění pečuje o syna Lukáše, autistu s diagnostikovaným ADHD.

„Po smrti partnera jsem si myslela, že se nám nic horšího už nemůže přihodit, že vše zlé máme za sebou. Strašně jsem se zmýlila,“ popisuje. Tentýž rok se stal její syn obětí závažného trestného činu. Žádný rodič si nechce představit, co Martina s Lukášem prožili. „Oba jsme se psychicky zhroutili. Dodnes jsme se z toho nedostali. Musíme navštěvovat odborné lékaře a bereme antidepresiva.“

Další rána přišla vloni, kdy si Lukáš nahmatal v podpaží bulku a byla mu diagnostikovaná rakovina mízních uzlin. „První, co mi problesklo hlavou, bylo PROČ? Ještě se nám nezahojily rány po předešlých potížích a teď se máme vyrovnat s touto diagnózou,“ popisuje Martina bolestivé momenty.

Na vše zůstali sami a nemají nikoho, kdo by jim pomohl. Martině zemřeli během 2 let oba rodiče. Rodina řeší nejen zdravotní problémy, ale i ty existenční. Příjmy jim tak tak vystačí na nájem, jídlo a hromadu léků.

Nová postel a bezbariérové bydlení jim velmi pomohou

Martina by si pro syna moc přála novou postel. Kvůli nemoci v ní tráví celé dny. Chemoterapie a ozařování ho velmi vysilují. Stávající postel je proleželá a bolí ho z ní záda. Jí samotné by pomohly fyzioterapie a akupunktura. Trpí totiž nesnesitelnou neuropatickou bolestí od roztroušené sklerózy.

Další překážkou jsou schody v bytě, které Martina brzy nezvládne. „Můj stav se strašně zhoršil, hlavně chůze. Zakopávám, podlamují se mi nohy. Syn má jenom mě a já se modlím, abych byla schopná se o něj dál postarat,“ bojí se Martina. Finance ze sbírky by proto použila také na bezbariérovou úpravu bydlení.

Věříme – víme, že jsou mezi námi ještě dobří lidé se srdcem na správném místě, kteří nám pomohou. Jediné, co si přeji jako maminka zase vidět, je úsměv na tváři mého syna. Přilepšit mu, když už takto trpí. Bohužel jsme se dostali do situace, na kterou sami nestačíme. Mockrát všem děkujeme za sebemenší částku,

Poděkování

21. 05. 2020

Z celého srdce všem dárcům děkujeme.Nesmírně si toho se synem vážíme.Pokud budete dál sdílet či pomáhat,budeme moc rádi.Každá koruna je pro nás v této těžké chvíli dobrá a pomůže nám strašně moc. Přeji všem krásné dny,zalité sluncem,hodně zdraví a lásky.Mějte se rádi a buďte k sobě hodní.Laskavost a empatie nás přece nic nestojí a za úsměv na tváři, to rozhodně  stojí :-) 

Patrons 2

Karel Janeček

Tuto sbírku podporuje Karel Janeček prostřednictvím Nadačního fondu pomoci a násobí příspěvky zlatým řezem.

Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o

Tým dopravního inženýrství s.r.o. je společně s Karlem Janečkem patronem sbírky a podílí se na násobení zlatým řezem.

123 donations

Karel Janeček and Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o donors sent amount 20 736 Kč.

Karel Janeček increases every donation with the of the golden ratio, up to the total support of 10 736 Kč.
Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o increases every donation with the of the golden ratio, up to the total support of 10 000 Kč.

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

“Držte se! Bude to dobré! ”
200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

1 500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

100 Kč — Anonymous donor 4 years ago

300 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

250 Kč — Anonymous donor 4 years ago

797 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!
444 %

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!

Last chance for Boris. Let’s give him hope!
45 %

Last chance for Boris. Let’s give him hope!

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!
101 %

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!