Ulehčete onkologicky nemocnému Patrikovi život

Žlutice / Zbierku organizuje Patrik Kroka zc.tsop@avosotakalaraS

{}
0 %

Ulehčete onkologicky nemocnému Patrikovi život

Vybraných 12 209 Kč z 21 000 Kč
Zostáva -593 dní
58 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 20. apríl 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Patrik a jsem ve svých 24 letech onkologický pacient. Rakovinu plic mám již 3 roky, konkrétně se jedná o zasažení levé plíce. Ve své ženě mám obrovskou oporu, ale je to velmi náročné i pro ni. Má léčba je pro nás nákladná a intenzivní, k lékařům musíme dojíždět a já nemohu pracovat, tedy i finančně to špatně zvládáme. Velmi by nám tedy ulevilo, kdybychom byli schopni koupit léky a základní hygienu bez obav, jako to máme teď.

Podstoupil jsem 2 operace, kde mi byl odebrán levý plicní lalok a při druhé mi byly odebrány i 3 žebra. Mysleli jsme si, že pak už pro nás budou se ženou lepší životní vyhlídky. Bohužel se mi rakovina vrátila.

Aktuální nádor mi tlačí na nerv, který vede přes rameno do krku, tím pádem mám nepohyblivý krk, což trvá vždy celý den. Jediné, co mi uleví, jsou léky DHC, SOS tablety a morfiové náplasti – to vše musíme se ženou hradit sami Jediný pojišťovnou uhrazený lék je Zaldiar.

Hygienické pomůcky jsou pro mě důležité, jelikož od 14 let trpím Crohnovou nemocí. Je to chronická nemoc zažívacího traktu, kdy mě organismus neupozorní na vykonání potřeby. Proto si musím přes noc brát plenu.

Invalidní důchod mi neschválili – uznali mi sice následně 3. stupeň příspěvku na péči, ale bez nároku na vyplacení. Mám totiž vzhledem ke svému věku odpracováno málo let. Manželka má zažádáno o příspěvek na péči.

Jakákoliv pomoc bude pro nás zázrakem, za který ani nevíme, jak vyjádřit slova díků. Děkujeme i těm, kteří přispět nemohou, ale věnovali čas si přečíst náš příběh. Moc si všeho vážíme.

Zbierku dosiaľ podporili 30 darcov

„Držte se...“
252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Lenka Modrovičová pred 2 rokmi

„Patriku, posílám Vám hodně sil a přeji Vám z celého srdce, aby léčba zabrala a nemoc se už nikdy nevrátila. “
252 Kč — Eva pred 2 rokmi

100 Kč — Jitka pred 2 rokmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Zuzana pred 2 rokmi

„Sám jsem se stal před rokem zničehonic on. pacientem. Držte se. “
500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Vždy mě dostane, když slyším o tak mladých lidech a takových zdravotních problémech, kdy stát neschválí ani v takovém případě důchod. Přeju mnoho sil a zdraví. “
500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

111 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi