Udeřil blesk a sen se rozplynul, požár v Liptovském Mikuláši

Slovensko, Závažná Poruba / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Udeřil blesk a sen se rozplynul, požár v Liptovském Mikuláši

Vybraných 0 € z 26 000 €
Zostáva -540 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 30. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Jana a pocházím z Liptovského Mikuláše. Na jaře jsme se po deseti letech práce v zahraničí vrátili s rodinou do naší domoviny, abychom si mohli splnit náš sen o srubu v naší milované rodné zemi. Srub jsme stavěli již od roku 2019 a nyní nás čekalo jeho dokončení.

Vše se ale rozplynulo v osudný den 22. 8. 2022, kdy do střechy našeho domu udeřil blesk.

Požár se šířil okamžitě

Byly to neobvyklé trajektorie blesků, šířily se vodorovně od pohoří Dumbier v Nízkých Tatrách. V podkroví se požár rozdělil na dva blesky, jeden udeřil do komína a druhý do technické místnosti. Shořelo nám tam úplně všechno včetně nového tepelného čerpadla, zásobníku na vodu, keramické dlažby, lepidla na obklady a dlažby, podlahového topení ve druhém patře... 

Naši sousedé pohotově zavolali hasičské jednotky, jelikož obrovský úder a žár byly nepřehlédnutelné. Požár byl viděn i v Liptovském Mikuláši, který je 6 km od místa nehody. Hasiči dorazili do 10 minut, ale to už bylo škod napácháno příliš. Horní poschodí bylo zničeno kompletně a vše s ním je nenávratně pryč. Značné škody vznikly i v dolním prostředí (stěny, elektrické rozvody, kanalizace...).

Srub jsme si vysnili s tím, že po návratu ze zahraničí v něm budeme nejen bydlet, ale že 4 pokoje budeme pronajímat turistům, z čehož budeme platit úvěry a náklady na život. To znamená, že nám nyní zůstaly obrovské úvěry a starosti, ale především náš sen o rodinném srubu se rozplynul.

Proto se na Vás obracíme s prosbou o podporu překlenout tuto náročnou dobu a podpořit nás v obnově a pokusu napravit napáchané četné škody, kterými pro nás nebyla jen materiální hodnota srubu, ale i náš dlouholetý sen. Moc vám všem děkujeme.