To bude jízda! Elektrokolo pro Jáchymka

Hostinné / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

To bude jízda! Elektrokolo pro Jáchymka

Vybraných 100 373 Kč z 100 000 Kč
Zostáva -657 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 11. máj 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jáchymek se narodil se vzácnou genetickou vadou, na kterou se během těhotenství nepřišlo. Nemoc je ještě neprobádaná, trpí jí asi 12 dětí na světě a nemá zatím ani název. Jáchymovi způsobila kombinované postižení – mentální, nemluví, ani sám nechodí, zrakovou vadu, možná i sluchovou, je celodenně na plenkách a pomoc potřebuje při všech činnostech. Má jen jednu ledvinu, a tu má navíc těžce postiženou. Spadá do autistického spektra a letos v červnu mu bude 10 let – chodí do 2. třídy speciální školy.

 Napříč všemu je Jáchym velmi šťastný a spokojený člověk a svým nadšením z maličkostí umí nakazit i své okolí.

 Zkrátka se raduje ze života a je velmi přátelský, kontaktní, miluje muziku, rychlou jízdu (v kočárku, na kole apod.) a rád řádí i v bazénu. Dokonce jezdí v rámci hipoterapie na koni – jezdí jako pan král! Naučil se též bravurně na speciální tříkolce. Jezdím s ním každý rok na měsíční neurorehabilitační pobyt do Klimkovic, kde dělá velké pokroky a víceméně tím pozitivně popírá některá tvrzení klasické neurologie :-). Aktivní životní styl mu celkově velmi prospívá.

 Obracím se touto formou na Vás s žádostí o pomoc při pořízení elektrokola, které by Jáchym využil právě ke zlepšení pohybu a koordinace i celkové fyzické síly a stability, s čímž má problémy. A v neposlední řadě by ho to činilo dál šťastným, protože jeho vášeň pro jízdu a pohyb je nepopiratelně obrovská!

 Od listopadu jsem bohužel bez práce, nicméně práci aktivně hledám. Je to však v našem regionu problém a s péči o Jáchyma si mohu dovolit jen částečný úvazek, což není na trhu práce příliš atraktivní. Přes to všechno ale nic nevzdáváme a snažíme se žít plnohodnotně napříč našemu skromnému rozpočtu. Ten je ale nyní velmi omezený a něco našetřit je pro mě se všemi výdaji ohledně péče o nemocné dítě nemožné.

 Vychovávám ještě 12letou dceru Ellen, která je letos prvním rokem na víceletém gymnáziu. Ellenka je Jáchymkovi skvělou sestrou, milují se navzájem. Ellenka mi je zároveň velkou pomocnicí v péči o Jáchymka.

 Částka na pořízení elektrokola se pohybuje kolem 100 tisíc Kč. Budeme moc vděční a šťastní za Vaši podporu a přízeň Jáchymkovi.

 Moc děkujeme.

Poděkování vám všem!

27. 05. 2022

Všem dárcům obrovské díky. Elektrokolo nám umožní aktivní pobyt na čerstvém vzduchu v plném počtu celé rodině! Skvělé! Jsme opravdu vděční, protože bez finanční pomoci bychom si jej sami nepořídili. Klaním se a smekám před všemi těmi dobrými lidmi, kteří nám darovali nejen finanční obnos, ale projevili tím i dobrosrdečnost a laskavost - to je opravdu moc milé. Vážíme si každé koruny, kterou je někdo ochotný vydělat a poté darovat. Všem těm hodným lidem přejeme pevné zdraví a spokojenost. A ještě jednou moc děkujeme za pomoc!

Jáchymek s rodinou

Patrón zbierky 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

Patronem sbírky je Nadační fond ŠKODA AUTO.

Zbierku dosiaľ podporili 57 darcov

Zbierku dosiaľ podporili Nadační fond ŠKODA AUTO čiastkou 30 000 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO každý príspevok navyšuje pomerom zlatého rezu, až do celkovej hodnoty podpory 30 000 Kč.

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Helena Kopecká pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Kdyby za 5 dní stále chyběla částka, pošlu více, držte se!“
2 112 Kč — Lenka pred 2 rokmi

„Ať to šlape ...“
1 500 Kč — Helmut ;-) pred 2 rokmi

„Ať si Jáchymek nové elektrokolo užije. Držte se!“
3 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

2 000 Kč — Kateřina Madle pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi