To bude jízda! Elektrokolo pro Jáchymka

Hostinné / Organizer: Karolína Pyciaková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

To bude jízda! Elektrokolo pro Jáchymka

Amount raised 100 373 Kč of 100 000 Kč goal
Left -5 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 11. May 2022

Help by sharing

Jáchymek se narodil se vzácnou genetickou vadou, na kterou se během těhotenství nepřišlo. Nemoc je ještě neprobádaná, trpí jí asi 12 dětí na světě a nemá zatím ani název. Jáchymovi způsobila kombinované postižení – mentální, nemluví, ani sám nechodí, zrakovou vadu, možná i sluchovou, je celodenně na plenkách a pomoc potřebuje při všech činnostech. Má jen jednu ledvinu, a tu má navíc těžce postiženou. Spadá do autistického spektra a letos v červnu mu bude 10 let – chodí do 2. třídy speciální školy.

 Napříč všemu je Jáchym velmi šťastný a spokojený člověk a svým nadšením z maličkostí umí nakazit i své okolí.

 Zkrátka se raduje ze života a je velmi přátelský, kontaktní, miluje muziku, rychlou jízdu (v kočárku, na kole apod.) a rád řádí i v bazénu. Dokonce jezdí v rámci hipoterapie na koni – jezdí jako pan král! Naučil se též bravurně na speciální tříkolce. Jezdím s ním každý rok na měsíční neurorehabilitační pobyt do Klimkovic, kde dělá velké pokroky a víceméně tím pozitivně popírá některá tvrzení klasické neurologie :-). Aktivní životní styl mu celkově velmi prospívá.

 Obracím se touto formou na Vás s žádostí o pomoc při pořízení elektrokola, které by Jáchym využil právě ke zlepšení pohybu a koordinace i celkové fyzické síly a stability, s čímž má problémy. A v neposlední řadě by ho to činilo dál šťastným, protože jeho vášeň pro jízdu a pohyb je nepopiratelně obrovská!

 Od listopadu jsem bohužel bez práce, nicméně práci aktivně hledám. Je to však v našem regionu problém a s péči o Jáchyma si mohu dovolit jen částečný úvazek, což není na trhu práce příliš atraktivní. Přes to všechno ale nic nevzdáváme a snažíme se žít plnohodnotně napříč našemu skromnému rozpočtu. Ten je ale nyní velmi omezený a něco našetřit je pro mě se všemi výdaji ohledně péče o nemocné dítě nemožné.

 Vychovávám ještě 12letou dceru Ellen, která je letos prvním rokem na víceletém gymnáziu. Ellenka je Jáchymkovi skvělou sestrou, milují se navzájem. Ellenka mi je zároveň velkou pomocnicí v péči o Jáchymka.

 Částka na pořízení elektrokola se pohybuje kolem 100 tisíc Kč. Budeme moc vděční a šťastní za Vaši podporu a přízeň Jáchymkovi.

 Moc děkujeme.

Patrons 1

Nadační fond ŠKODA AUTO

57 donations

Nadační fond ŠKODA AUTO donors sent amount 30 000 Kč.

Nadační fond ŠKODA AUTO increases every donation with the of the golden ratio, up to the total support of 30 000 Kč.

373 Kč — Anonymous donor 5 days ago

“Ať to sviští!”
397 Kč — znesnáze21 1 week ago

252 Kč — Anonymous donor 1 week ago

252 Kč — Anonymous donor 1 week ago

500 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“🍀”
252 Kč — Sandra 1 week ago

777 Kč — Zuzka 1 week ago

2 112 Kč — Anonymous donor 1 week ago

200 Kč — Anonymous donor 1 week ago

252 Kč — Anonymous donor 1 week ago