Tatínek Zdeněk podlehl nemoci. Podpořme jeho rodinu

Klatovy / Zbierku organizuje Klatovský spolek vinařů, z.s. zc.liame@lervazirij

{}
0 %

Tatínek Zdeněk podlehl nemoci. Podpořme jeho rodinu

Vybraných 67 756 Kč z 62 400 Kč
Zostáva -382 dní
109 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 19. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Život 54leté maminky Moniky a jejího 7letého syna Dana z Klatov se naprosto změnil, když umřel jejich manžel a tatínek Zdeněk. Zděněk byl totiž nejen skvělý člověk a tatínek, ale také živitel rodiny, protože maminka Monika od narození bojuje s dětskou mozkovou obrnu a je v částečném invalidním důchodu. Přivýdělkem je jí výuka hry na klavír a k tomu se navíc stará o svou maminku s rakovinu, která je částečně imobilní.

Zdeněk přinášel rodině příjem, díky kterému mohli zajistit chod domácnosti a platit Daníkovi kroužky. Navíc Dan miluje jízdu na kole a s tatínkem na něm už jezdit nemůže.

Výtěžek sbírky půjde na potřeby Daníka a speciální pomůcku – invalidní tříkolku pro maminku Moniku, aby malému Daníkovi stačila, když syn jezdí na kole.

Pojďme zajistit, aby s Daníkem mohla na cyklovýlety jeho invalidní maminka, která díky DMO nemůže na kole držet rovnováhu. Řešením by byla „tříkolka“ vhodná pro invalidy nejlépe elektrická.

Rodinná tragédie

Tatínek Zdeněk v roce 2019 onemocněl zánětem střev, kdy následně přišel o tlusté střevo a část tenkého, což vedlo k následné ileostomii – vývodu. I přes jeho zdravotní stav byl neskutečně statečný a vždy se snažil plně věnovat své manželce a synovi, se kterým často absolvovali cyklovýlety, které má Daník tak rád. Minulý rok se podařilo tatínkův zdravotní stav stabilizovat, o to větší to pak ale byla rána, když letos v květnu dostal zápal plic a měl velkou ztrátu bílých krvinek. Jediná možnost byla transplantace kostní dřeně, vhodný dárce se však nenašel a Zdeněk po několika týdnech zemřel.

Tatínka rodině už nikdo nevrátí, ale můžeme pozůstalé podpořit v těch nejtěžších momentech. Monika s Daníkem vám budou vděční za jakýkoliv příspěvek.

Děkujeme.

Poděkování

24. 01. 2023

Milí dárci,

se synkem jsme si užili první společnou jízdu. Měl obrovskou radost, že je to jako když jezdil s tatínkem na kolo.💔 Díky příspěvku na tříkolku si můžeme dopřát společné výlety. Pro mě i obrovská pomoc, co se týká nákupů. Nemám řidičský průkaz a nosit těžký nákup ze vzdáleného obchodu bylo náročné.

Díky vašim darům jsem také mohla Daníkovi uhradit v ZUŠ jeden výtvarný a druhý hudební obor. Malý chce chodit na florbal, tak mu mohu pořídit vybavení a uhradit lekce. 

Velice si vážím pomoci od všech dárců. Spoustu příspěvku mě dojalo. Nenacházím slova jak poděkovat za pomoc, kterou jste nám věnovali. Děkuji mnohokrát. Monika a Daník 

Zbierku dosiaľ podporili 59 darcov

1 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

10 000 Kč — Hájkovi pred rokom

1 000 Kč — Jana Kučerová pred rokom

777 Kč — Dalibor pred rokom

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

„20 dolarovka z akce Za vínem do lihovaru III..... :) “
505 Kč — Klatovský spolek vinařů, z.s. pred rokom

„Zasíláme penízky z kasičky na akci Za vínem do lihovaru III. v Janovicích. Děkujeme moc všem, kteří přispěli! Mončo, drž se, jsme s tebou!“
5 166 Kč — Klatovský spolek vinařů, z.s. pred rokom

„Pro splněný sen 🙌🏻🎹❤️“
3 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

„❤️“
3 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

1 221 Kč — Anonymný darca pred rokom