Společně pro 2,5letou Terezku v boji s akutní leukémií

Nymburk, Hrubý Jeseník / Zbierku organizuje Barbora Miksánková zc.liame@b.avoklam

{}
0 %

Společně pro 2,5letou Terezku v boji s akutní leukémií

Vybraných 40 785 Kč z 200 000 Kč
Zostáva 41 dní
20 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 14. november 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

2,5letá Terezka je statečná holčička, která si ještě v dubnu hrála s ostatními dětmi a 4letou sestřičkou Haničkou na hřišti. Bohužel v květnu ji začaly provázet zdravotní komplikace a po diagnostikování indukce střev ji čekala operace, po které ji byly nasazeny 3 neúspěšné kůry antibiotik. Ničemu nepomáhaly, horečky neustupovaly a Terezku neustále bolely nožičky.

Zoufalá maminka, která žije s holčičkami sama změnila lékařku a ta jim po odběrech krve sdělila, podezření na akutní lymfoblastickou leukémii.

Samoživitelka s dcerkou bojující s leukémií

Ihned zařídili převoz na onkologicko-hematologickou kliniku v Motole, kde se bohužel dignóza po několika vyšetřeních potvrdila. Terezku čekala další operace, aby jí do tělíčka mohli vpravit centrálek, kterým se do těla vpravují transfuze, chemoterapie a odebírají vzorky krve.

V tuto chvíli je Terezka po 2. bloku léčby, kdy se čeká na odběry kostní dřeně, aby se ukázalo, jak léčba zabírá. Když se všechno podaří, tak jak má, bude trvat léčba akutní lymfoblastické leukémie zhruba 2 roky.

Terezka potřebuje neustálou speciální péči a stravu. V autě do Motolské nemocnice tráví mnohdy nekonečné hodiny, protože dojíždí z vesničky Hrubý Jeseník, nedaleko Nymburka. Maminka samozřejmě nikdy nezapomíná na svou druhou dceru Haničku, která je kvůli této, pro většinu z nás v nepředstavitelné situaci, samozřejmě malinko upozaďována, ale holky se nevzdávají a bojují. Nic jiného jim totiž nezbývá.

Dnešní doba, kdy se zdražuje snad úplně vše jim bohužel také moc nepřidává, a proto jsem se do toho vložila já, kamarádka maminčiny sestřenice – Bára Miksánková, protože když se řeší, život dítěte, na to ostatní nějak nezbývá čas, energie a vlastně ani myšlenky. Proto jsem založila tuto sbírku, která těmto 3 statečným holkám pomůže zvládnout nejtěžší chvíle jejich života.

Výtěžek sbírky půjde na léčbu, dopravu, podporu rodiny, speciální stravu, doplňky stravy.

Abych se ve zkratce představila, jsem bývalá dostihová jezdkyně a kamarádka rodiny a neváhala jsem s žádostí o pomoc oslovit své bývalé kolegy, překážkové žokeje: Josefa Váňu st., Josefa Bartoše, Jana Faltejska, Jana Kratochvíla, Jaroslava Myšku, Pavla Složila a Marka Stromského. Ti byli tak úžasní a bez rozmýšlení nám přislíbili 100% účast s pomocí.

Pánové nám darují podepsané rajtky, ve kterých absolvovali Velkou Pardubickou. Rajtky se budou dražit přímo na závodišti v den konání tohoto významného dostihu, tj. 9.10.2022. Veškerý výtěžek z dražby bychom rádi věnovali Terezce s maminkou a sestřičkou Haničkou, aby v tuto těžkou chvíli měly holky na vše, co je potřebné k úspěšnému vyléčení malinké Terezky. Protože my věříme, a to je to nejdůležitější!

Zbierku dosiaľ podporili 31 darcov

2 000 Kč — Anonymný darca pred 5 hodinami

200 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

373 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

500 Kč — Kristina Ivančová pred 3 dňami

200 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

123 Kč — Anonymní dárce pred 4 dňami

80 Kč — Anonymný darca pred týždňom

„Společně to zvládneme❤🍀🍀“
7 000 Kč — Novákovi pred týždňom

„Hodně sil pro malou princeznu, ale velkou bojovnici…“
5 000 Kč — Kristýna V. pred týždňom