Společně podpoříme Petra s mentálním postižením

Valašské Meziříčí / Zbierku organizuje Lajla Žigová zc.manzes@ivogiz

{}
0 %

Společně podpoříme Petra s mentálním postižením

Vybraných 0 Kč z 42 000 Kč
Zostáva -78 dní
0 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 11. september 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Syn Petr je úžasný človíček, velmi veselý, má rád lidi, různé aktivity a taky jídlo. I přes své kombinované diagnózy – autismus, těžké mentální postižení, hluchotu, epilepsii a další, je velmi šikovný. Zčásti se naučil používat obrázkovou komunikaci, díky které si může říci alespoň o základní potřeby, čímž nám vzhledem k jeho diagnóze dělá velkou radost. Petrovi je 21 let a máme ho rádi takového, jaký je a snažíme se ho co nejvíce podporovat.


Ale jak už to s takovými diagnózami bývá, jsou s nimi spojené i starosti a ne malé. Slovem nemluví a řeči nerozumí a je na mě odkázaný prakticky ve všem.

Péče o Petra je náročná fyzicky a hlavně psychicky. V každé oblasti života potřebuje velkou dopomoc (hygiena, strava, oblékání, neustálý dohled).

Hůře zvládnutelné jsou jeho projevy nepohody a jelikož nemluví obrázkem není schopen vyjádřit svůj pocit, je naprosto nad naše síly mu pomoci.

Hodně nám pomáhají sociální služby – denní stacionář a víkendové pobyty 2x měsíčně.

Petr chodí do služeb moc rád a také dělá pokroky. Velmi často s nimi jezdí na celodenní výlety a může tak poznávat různá místa. Také s Petrem chodí do společnosti – restaurace, bazén, kino, zoo apod. Jsme za to moc rádi, protože i člověk s postižením má být zařazen do běžného života.

Díky službám můžu i já chodit částečně do zaměstnání a tím si trochu vyčistím hlavu od starostí.


Jak sbírka pomůže?


Úhrady za sociální služby se ale navýšily a nám přestaly vycházet prostředky. Petrův příjem už na ně nestačí a dotujeme jej na úkor jiných věcí. Nechceme mu narušit už zajetý systém a rušit služby. Vzhledem k jeho diagnóze by to ani nebylo vhodné.


Proto se obracím na vás s žádostí o podporu Petra. Částka 42 000Kč mu vystačí na 1 víkendový pobyt po dobu celého roku. Takto mu zůstanou zachovány všechny nasmlouvané služby.


Mnohokrát děkujeme za podporu.

Zbierku dosiaľ podporili 2 darcov

„Převod do sbírky Naděje pro Kryštůfka: správná školka i ergoterapie!“
-100 Kč — znesnáze21 pred mesiacom

„🍀“
100 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi