Speciální terapie Snoezelen pro Barunku

Jilemnice / Zbierku organizuje Eliška Honková zc.liame@eavoknoh

{}
0 %

Speciální terapie Snoezelen pro Barunku

Vybraných 21 661 Kč z 82 400 Kč
Zostáva -688 dní
26 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 11. marec 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Barunka a hned v prvních minutách jsem musela bojovat o život. Brzy se ukázaly další závažné komplikace – krvácení IV. stupně, které zasahovalo i do očiček, přidal se hydrocefalus (nadměrné hromadění mozkomíšního moku v mozkových komorách) a musela jsem podstoupit operaci. Do života jsem si odnesla diagnózu dětská mozková obrna – spastická kvadruparéza.

Když si mě maminka poprvé pochovala, bylo mi už 40 dní. Byl to velmi silný zážitek pro nás všechny. Začala etapa starostí, lékařských prohlídek a hledání cesty, jak zlepšit můj zdravotní stav.

S vaší pomocí bych chtěla vybrat penízky na speciální terapii Snoezelen, která podněcuje k aktivitě a má pozitivní vliv na můj vývoj.

S maminkou chodíme také na plavání, docházíme na canisterapii a muzikoterapii, v létě jezdíme na hipoterapii, která mi moc pomáhá na uvolnění těla, na vzpřimování hlavičky s opřením ručiček. K mému uzdravování navštěvujeme také lázně a jezdíme i do soukromých center, dříve Sarema Liberec, momentálně jsme na prvním pobytu v Ostravě.

Začínám si hrát s prstíky na obou ručičkách, říkám slabiky máma, bába, fuj, mňam a dva. Podaří se mi přetočit na bříško, ale dá to moc práce. Pohyb mám omezený nezpevněným krčním svalstvem, proto se mi na bříšku moc nelíbí a nedaří se. Přitom bych už tak ráda seděla a plazila se!

Minulý rok jsme se odstěhovali od tatínka a jsme na všechno jen dvě – já a maminka. Jelikož je maminka samoživitelka, vše platí z příspěvku od nadací a od sociálního úřadu.

Budeme dál bojovat, aby ze mě byla zdravá holčička, na které bude minimálně vidět, čím jsem si prošla. Moc děkujeme, že nám s tím pomáháte.

O terapii

Snoezelen-MSE je koncept, který ovlivňuje a kompletuje nejrůznější druhy terapií na psychosenzoneuromotorickém podkladě a umocňuje jejich účinek. Speciálně vytvořené prostředí evokuje situace a simuluje prostředí (například se můžeme ocitnout v lese, u moře apod.), které podněcuje k činnosti a aktivitě. Proškolení a zkušení terapeuti, dokážou motivovat klienty k výkonům, o kterých odborníci netušili, že jich kdy budou schopni.

Zdroj: https://verheul-centre.com/

 

 

Poděkování za vybranou částku

13. 03. 2021

Zdravím všechny dobré duše, které nám přispěly na sbírku. Ať byla částka jakákoliv, velice si pomoci vážíme, jsme vděčni. Již se blíží náš termín na květnový pobyt, určitě napíši, jaké pokroky Barborka udělala a vložím foto. Děkujeme!

Canisterapie pro Baru velice přínosná

20. 01. 2021

Nejkrásnější pohled je na spokojené dítě při terapii

Zbierku dosiaľ podporili 50 darcov

1 221 Kč — Stejskalovi pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Přeji Barunce i mamince hodně sil a štěstí. Držte se, věřím, že bude lépe.“
400 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Hodně štěstí Barunko🍀🌹❤️“
400 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Hodně štěstí. Držím palce“
373 Kč — Honza pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Hodně sil a ať je líp!“
500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

1 000 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Operací v zahraničí zachráníme Valentýnce život
154 %

Operací v zahraničí zachráníme Valentýnce život

Postavme Viktorku s SMA na nožky!
39 %

Postavme Viktorku s SMA na nožky!

Operace v zahraničí změní Lilli život
4 %

Operace v zahraničí změní Lilli život