Sbírka na nákup školních pomůcek v ukrajinském městě Slovjansk

Opava / Zbierku organizuje Kamila Tkáčová zc.avapogs@alimak.avocakt

{}
0 %

Sbírka na nákup školních pomůcek v ukrajinském městě Slovjansk

Vybraných 55 020 Kč z 200 000 Kč
Zostáva -709 dní
28 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 14. jún 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Montessori Základní škola Nový svět v Opavě přijala v roce 2022 dvě děti z Ukrajiny, které musely s batůžkem opustit své město a školu. Váňovi bylo 5 let, Sašovi 11 let. Děti pocházejí z města Slovjansk, které leží v Donbasu a spadá pod Doněckou oblast. Dnes je jejich město, stejně jako škola i mateřská škola opět uzavřeno a je zde bojiště.

Žáci Montessori školy a studenti Slezského gymnázia se s ohledem na to, co se nyní na Ukrajině děje, začali zajímat o příchozí ukrajinské rodiny a chtějí poslat pomoc dětem v této oblasti. Pojďme je společně podpořit, aby mohli pomáhat dětem v jejich věku, které se ocitly uprostřed válečného konfliktu.

Pianista Dominik Fajkus odehraje klavírní koncert, děti ze ZŠ se postarají o doprovodný program, jarmark a kavárnu na podporu Ukrajiny. Výtěžek z koncertu věnují na nákup školních pomůcek a kreativních potřeb pro děti v oblasti Slovjansko. Pomozte jim i Vy svým příspěvkem vybrat pro děti co nejvíce.

Chtějí pomoci jiným dětem, aby se měly ve škole tak dobře, jako se mají oni v České Republice.

Studenti Slezského gymnázia vytvořili skupiny, které připravily program od pondělí do neděle pro ukrajinské přátele. Kdokoliv má zájem, může se zapojit a využít jejich „služeb“ v oblasti sportu, umění, výletů a jiných nabízených aktivit. Studenti organizují a budou organizovat také řadu aktivit, jejichž výtěžek opět půjde na nákup školních pomůcek pro těžce zkoušenou oblast Slovjansku.

Garanci za všechny aktivity a tuto sbírku přebírá za Slezské gymnázium Mgr. Kamila Tkáčová, za Montessori Základní školu Nový svět její ředitelka Mgr. Hana Kroupová.

Doufáme, že i Vy se rozhodnete pomoci. Váš finanční příspěvek umožní ukrajinským dětem ve Slovjansku, aby se hned jak to půjde začaly opět vzdělávat a mohly na sobě pracovat. Společně je podpoříme v tom, aby se co nejrychleji mohly vrátit k NORMÁLNÍMU ŽIVOTU.

 Děkujeme že nám pomůžete pomáhat. Žáci z Montessori Základní školu Nový svět a Studenti Slezského gymnázia

 

Slezské gymnázium, Opava, p. o.

web: https://www.sgopava.cz/

IG: https://www.instagram.com/zip.sgo/

FB: https://www.sgopava.cz/zip/

 

ZŠ Nový svět, Opava, p. o.

web: https://www.zsnovysvet.cz/ IG: https://www.instagram.com/montessori_novy_svet/ FB: https://www.facebook.com/profile.php?id=100041901263555

Zbierku dosiaľ podporili 23 darcov

161 Kč — Anonymní dárce pred 2 rokmi

„Myslíme na Vás! Žáci a zaměstnanci z Nového světa. “
19 000 Kč — Základní škola Nový svět, Opava, příspěvková organizace pred 2 rokmi

7 220 Kč — Studentský parlament ZIP pred 2 rokmi

1 500 Kč — Smělmír s rodinou pred 2 rokmi

7 500 Kč — HELPÁCI pred 2 rokmi

100 Kč — Jakub Dvořák pred 2 rokmi

3 000 Kč — Arwen Undomiel pred 2 rokmi

1 000 Kč — Raidovi pred 2 rokmi

5 000 Kč — K+K pred 2 rokmi

1 221 Kč — Petr Sedláček pred 2 rokmi