Samoživitelka Tamara se synem nesmí přijít o střechu nad hlavou

Havířov / Zbierku organizuje Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Samoživitelka Tamara se synem nesmí přijít o střechu nad hlavou

Vybraných 12 000 Kč z 12 000 Kč
Zostáva -686 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 02. august 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Tamara a jsem maminka samoživitelka, mám syna Nikolaje, kterému je 11 let a Benjamínka, kterému je 1,5 roku. Mám za sebou komplikovanou minulost, kterou se mi již porařilo překlenout.

Lepší život pro děti

Můj první syn Nikolajek momentálně bydlí u rodičů svého tatínka. Má tam svůj pokoj a je mu poskytnuta veškerá péče, kterou bych mu já dopřát nemohla. Do pěstounské péče se syn dostal již dříve, když jsem nebyla schopna dát mu péči, kterou si tak zaslouží. Naštěstí díky dobrosrdečnosti jeho babičky má úžasný domov a dobré známky ve škole.

Druhý mladší syn Benjamínek bohužel otce nemá ani v rodném listě. Ke konci těhotenství jsem zjistila, že jeho tatínek nevytváří ideální příklad pro svého syna a naše soužití přestalo být harmonické, musela jsem tento vztah ukončit. Chtěla jsem alespoň zkusit, aby zůstal se synkem v kontaktu, ale neprojevil žádný zájem a vazby přetrhal. Navíc jsem kvůli jeho dluhům v insolvenci, proto ani sama již nechci vztahy obnovovat. 

Těžká minulost

S mou sociální pracovnicí jsme usoudily, že bude nejlepší v takovém případě otce neuvádět do rodného listu Benjamínka. Jsem pod drobnohledem dvou sociálních služeb – SAS a OSPOD, které mě také na tuto sbírku doporučily.

Vše se váže na mou minulost, kdy vlivem nešťastných partnerských vztahů jsem spadla do drogové závislosti. Byl to pro mě začarovaný kruh, ale s druhým těhotenstvím jsem si uvědomila, co je pro mě prioritou a sebrala jsem všechnu sílu v tomto boji. Chtěla bych být alespoň jemu maminkou, jakou si zaslouží.

Čas nevrátím, ale mohu alespoň ovlivnit současnost.

Do teď jsem to s Beníkem všechno zvládala tak nějak sama. Beník žije v čistém porstředí, řádně ho krmím, jak je třeba a má veškerou lékařskou péči i všechna očkování – dokonce některá nepovinná. Jeho dětská lékařka mi také dala moc heké doporučení pro sociální službu, se kterou spolupracuji. Bohužel nyní jsem se vlivem zdražování energií dostala do bodu, kdy špatně vycházím s rozpočtem.

Zdražování a vysoký účet za energie

Poslední 3 měsíce, kdy začaly rapidně stoupat ceny potravin a energií spolu s nájmem, jsme se museli uskromnit. Již nevycházíme s rozpočtem tak, jako dříve.

Nyní se již začínám bát o střechu nad hlavou, přišlo mi vyúčtování za vodu a energie v částce, která mě naprosto šokovala, jelikož za elektřinu a plyn jsem měla vysoký přeplatek. Je to Benjamínkův domov.

Jak sbírka pomůže?

Musím uhradit částku za nedoplatky, co nejdříve, jinak mě z bytu vyhodí. Byt jsem dostala za velmi přísných podmínek, vzhledem k tomu, že jsem v insolvenci. Potřebuji se dluhů zbavit už kvůli dětem a snažím se postupnými kroky vše splácet.

Mám obrovské obavy, že by to mohlo ovlivnit a znovu zkomplikovat celou situaci s péčí o Benjamínka, což nechci dopustit. Proto Vás moc prosím o podporu v těchto těžkých chvílích, abych byla schopna umořit alespoň nedoplatek za energie a vodu, nepřišli jsme o byt a mohli jsme jít zase o krok k lepším zítřkům.

Moc všem děkuji.

Zbierku dosiaľ podporili 14 darcov

1 Kč — Tom pred 2 rokmi

„Tami, něco málo ti posílám “
500 Kč — Michaela Boháčová pred 2 rokmi

50 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi