Samoživitelka Tereza se synem nesmí přijít o střechu nad hlavou

Havířov / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Samoživitelka Tereza se synem nesmí přijít o střechu nad hlavou

Amount raised 12 000 Kč of 12 000 Kč goal
Left -485 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 02. August 2022

Help by sharing

Jmenuji se Tereza a jsem maminka samoživitelka, mám syna Nikolaje, kterému je 11 let a Benjamínka, kterému je 1,5 roku.

Lepší život pro děti

Můj první syn Nikolajek momentálně bydlí u rodičů svého tatínka. Má tam svůj pokoj a je mu poskytnuta veškerá péče, kterou bych mu já dopřát nemohla. Jsme v častém kontaktu a navzdory tomu máme hezký vztah. Je to totiž úžasný chlapeček, stojí při mně. 

Nikolajek mi neustále říká, jak bude jednou bohatý a postaví mi dům. Jednou bych tohle ale přála právě jemu.

Má dobré vyhlídky do budoucna, ve škole vyniká v matematice, kdy se umístil bez jednoho bodu na vítěze na krásném 2. místě v matematické olympiádě! Z ostatních předmětů má taktéž samé jedničky.

Druhý syn Benjamínek bohužel otce nemá ani v rodném listě. Ke konci těhotenství jsem zjistila, že jeho tatínek nevytváří ideální příklad pro svého syna a naše soužití přestalo být harmonické, musela jsem tento vztah ukončit. Chtěla jsem alespoň zkusit, aby zůstal se synkem v kontaktu, ale neprojevil žádný zájem a vazby přetrhal. Navíc jsem kvůli jeho dluhům v insolvenci, proto asi sama již nechci vztahy obnovovat. 

Spolupracuji se sociální službou, s jejíž pracovnicí jsme usoudili, že bude nejlepší v takovém případě otce neuvádět do rodného listu. A tak jsem to s Beníkem všechno zvládala tak nějak sama.

Zdražování a vysoký účet za energie

Poslední 3 měsíce, kdy začaly rapidně stoupat ceny potravin a energií spolu s nájmem, jsme se museli uskromnit. Již nevycházíme s rozpočtem tak, jako dříve.

Ted už se začínám bát o střechu nad hlavou, mi přišlo vyúčtování za vodu a energie v částce, která mě mimo jiné naprosto šokovala, jelikož za elektřinu a plyn jsem měla vysoký přeplatek. 

Jak sbírka pomůže?

Musím uhradit částku za nedoplatky, co nejdříve, jinak mě z bytu vyhodí. Byt jsem dostala za velmi přísných podmínek, vzhledem k tomu že jsem v insolvenci a jsem ráda že jsem ho vůbec dostala a doslova vybojovala. Potřebuji se dluhů zbavit už kvůli dětem a snažím se postupnými kroky vše splácet a nějak vycházet, ale aktuální situace mi toto bohužel znemožňuje.

Mám obrovské obavy, že by to mohlo ovlivnit a zkomplikovat ještě více celou situaci s péčí o děti, což nechci dopustit. Proto Vás moc prosím o podporu v těchto těžkých chvílích, abych byla schopna umořit alespoň nedoplatek za energie a vodu, nepřišli jsme o byt a mohli jsme mít lepší vyhlídky. Nemám se bohužel na koho obrátit, a tak mě má sociální pracovnice doporučila na tuto sbírku. Také až půjde Beník do školky, budu si moci hledat zaměstnání, které zase vše o něco zlepší.

Moc všem děkuji.

14 donations

2 803 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držte se!”
400 Kč — Jakub Zajíček 1 year ago

“❤️”
100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

5 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago