S větrem v zádech i na invalidním vozíku

Praha 9 / Zbierku organizuje David Zika zc.manzes@29akiz.d

{}
0 %

S větrem v zádech i na invalidním vozíku

Vybraných 73 804 Kč z 166 590 Kč
Zostáva 18 dní
44 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 08. jún 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se David a je mi 29 let. Před 4 lety se mi stal úraz, který obrátil můj život vzhůru nohama. Měl jsem tu smůlu, že jsem se příliš přiblížil k vysokému napětí, které mnou projelo a způsobilo značné popáleniny na těle. Tento střet mě navíc odhodil několik metrů, kde jsem dopadl na hlavu a zlomil si 3 krční obratle. Poranění míchy v dané oblasti pro mě znamenalo diagnózu kvadruplegie – to znamená, že mám ochrnuté nohy a částečně i ruce.

Poranění bylo natolik závažné, že jsem musel strávit prvních 14 dní v umělém spánku. Během pobytu v nemocnici nastalo spoustu komplikací a z nemocnice mě pustili až po roce. Naštěstí mě během pobytu v nemocnici držely nad vodou návštěvy rodiny a kamarádů, za což jsem jim velice vděčný, protože být v dobrém psychickém stavu je v takových situacích podle mého názoru velmi důležité navzdory okolnostem.

Nyní se snažím bojovat s nepřízní osudu tím, že se chci opět zařadit do normálního života a co nejvíc se osamostatnit. Před úrazem jsem byl sportovní nadšenec a chtěl bych v tom pokračovat i nadále. Pravidelně chodím do posilovny a doma cvičím na strojích pro získání co největší síly, kterou mohu uplatnit k dosáhnutí větší soběstačnosti.

Velmi si užívám jízdy venku, ale kvůli míře svého postižení jsem značně omezen, kam všude se mohu dostat pomocí vlastních sil. V mém okolí jsou místa a terény, kam se nedostanu bez pomoci druhých.

Řešením tohoto problému je přídavný elektropohon k invalidnímu vozíku, kterým bych se mohl sám vypravit a dostat se na daná místa bez závislosti na jiných. Zároveň by mi otevřel dveře k aktivnějšímu životu, abych nebyl omezen pouze na blízké okolí, ale mohl bych cestovat do míst, které by bez pohonu byly pro mě nedosažitelné. Velice mě zaujal elektropohon Triride COMPACT HT, který má dostatečný výkon na zvládání terénu a je kvalitní. Hlavně však jako jeden z mála umožňuje úpravu ovládání i pro lidi s částečně ochrnutýma rukama, a tak by byla jízda na něm příjemná a zejména bezpečná. Také bych si ho byl schopen sám k vozíku připevnit.

Předem velice děkuji všem, kteří mi pomohou se posunout v životě dál.

Zbierku dosiaľ podporili 85 darcov

„Good luck! 🤗“
252 Kč — Varta včera

121 Kč — Anonymní dárce pred 2 dňami

„Přeji hlavně zdraví a držím palce!“
150 Kč — Eli Lucena pred 3 dňami

„Děkuji za možnost pomoci“
777 Kč — Edit Tichá pred 4 dňami

„:-)“
373 Kč — Doris pred 4 dňami

„Hodně sil Davide!!!“
252 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

„Vzhůru do nekonečna a ještě dál! :) “
373 Kč — Ančí pred 5 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred týždňom

300 Kč — Anonymný darca pred týždňom