S pohonem bude vozíčkář Honza aktivnější

Třeboň / Zbierku organizuje Jan Sokolík zc.manzes@kilokoskenaj

0 %

S pohonem bude vozíčkář Honza aktivnější

Vybraných 127 143 Kč z 127 000 Kč
Zostáva -952 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 20. júl 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jmenuji se Honza Sokolík, je mi 20 let a jsem vozíčkář. Žiju aktivně a věřím, že se mi i díky vám podaří zbourat další překážky. S přídavným elektrickým pohonem budu více mobilní a budu moct výletovat, aniž bych strhnul své rodiče… Nejsem totiž zrovna nejlehčí. 😊

Rodiče mi aktuálně pořídili nový mechanický vozík za 80 000 Kč, na který mi nevznikl nárok od pojišťovny, protože vlastním elektrický. Ten je pro mě velkým pomocníkem, ale nemohu ho používat všude a těžko se sním manipuluje při přepravě.

Při výběru nového mechanického vozíku jsme náhodou objevili v nabídce i přídavný elektrický pohon, který nás nadchnul! Cena přesahuje naše finanční možnosti. Stojí 127 000 Kč, a tak jsem si dovolil Vás požádat o pomoc.

Pohonů jsem vyzkoušel více, ale tento se osvědčil, protože má snadné ovládání.

Moje životní jízda

Na svět jsem přišel předčasně společně se svým bráchou dvojčetem. Již od narození trpím dětskou mozkovou obrnou a dalšími přidruženými problémy. Mám postižené všechny čtyři končetiny, zrakové vady a Aspergerův syndrom.

Moje rodina se mě snaží ve všem podporovat. Díky její pomoci se snažím žít aktivním životem. S pomocí asistentky jsem vychodil běžnou základní školu se samými jedničkami a nyní studuji poslední ročník střední školy JUS – obor sociální činnost v Praze.

Mým největším koníčkem se i přes moje postižení stala hra na heligonku. Kvůli postižení rukou mě to stálo velké úsilí, ale dělá mi to největší radost a doufám že i lidem, protože mám kanál na youtube, kde dávám svá videa. A jsem moc rád, když můžu někomu zahrát i naživo. Dokonce jsem si zahrál na různých setkáních harmonikářů, kam jsem byl pozván. Jedním z mých koníčků je i radioamatérství.

Moje první jízda s pohonem

05. 12. 2021

Moje první jízda s pohonem

Poděkování

19. 07. 2021

Dobrý den všem,

 

ne se všemi dárci se mi podařilo spojit se a osobně jim poděkovat. Je mezi vámi mimo naší široké rodiny a přátel, také mnoho anonymních dárců a neznámých, proto bych vám chtěl nejen za sebe, ale i za celou moji rodinu moc poděkovat za příspěvek na můj pohon 😊, ale i za sdílení mého příběhu na sociálních sítích.

    Velmi mne dojala skutečnost, že se našlo tolik dárců, jak z blízkého okolí, tak lidí, kteří mne vůbec neznají, a přesto mi byli ochotni pomoci.

     Nečekali jsme, že se strhne taková lavina a na pohon se vybere celá částka. Je to moc krásný a dojemný pocit, že kolem nás jsou takto skvělí lidé.

    Už se nemůžu dočkat okamžiku, kdy vyjedu na první výlet s tímto novým pomocníkem, který se snadno bude převážet v autě a já tak nebudu odkázán jen na okolí naší vesnice.

    Přeji i ostatním příběhům, aby dosáhly vytouženého cíle, a aby se našlo dostatek lidí s dobrým srdcem, kterým není lhostejný těžší osud mnohých z nás a abychom si tak všichni mohli plnit své sny a vzájemně si pomáhat.

Moc vám ještě jednou děkuji a doufám, že se třeba někdy na „cestě“ potkáme.

 

Honza

Zbierku dosiaľ podporili 78 darcov

„Honzíku, ať projedeš mnoho krásných míst:-).“
1 036 Kč — Dáša M. pred 3 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

5 000 Kč — Blatná pred 3 rokmi

1 000 Kč — Zavadilů pred 3 rokmi

20 000 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Honzo, přejeme hodně štěstí a mnoho úspěchů v životě.“
1 000 Kč — Jarda, Terka, Jaroušek, Vojtík pred 3 rokmi

„Super harmonikar! Parada.“
180 Kč — Michal pred 3 rokmi

„...ať se kola točí a vlny se šíří...hodně štěstí:)“
500 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Hodně úspěchů při hraní na heligonku i v životě!👍“
500 Kč — L.+P. pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

Nenechme zlo Bez trestu
28 %

Nenechme zlo Bez trestu