S pohonem bude vozíčkář Honza aktivnější

Třeboň / Organizer: Jan Sokolík zc.manzes@kilokoskenaj

0 %

S pohonem bude vozíčkář Honza aktivnější

Amount raised 127 143 Kč of 127 000 Kč goal
Left -869 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 20. July 2021

Help by sharing

Jmenuji se Honza Sokolík, je mi 20 let a jsem vozíčkář. Žiju aktivně a věřím, že se mi i díky vám podaří zbourat další překážky. S přídavným elektrickým pohonem budu více mobilní a budu moct výletovat, aniž bych strhnul své rodiče… Nejsem totiž zrovna nejlehčí. 😊

Rodiče mi aktuálně pořídili nový mechanický vozík za 80 000 Kč, na který mi nevznikl nárok od pojišťovny, protože vlastním elektrický. Ten je pro mě velkým pomocníkem, ale nemohu ho používat všude a těžko se sním manipuluje při přepravě.

Při výběru nového mechanického vozíku jsme náhodou objevili v nabídce i přídavný elektrický pohon, který nás nadchnul! Cena přesahuje naše finanční možnosti. Stojí 127 000 Kč, a tak jsem si dovolil Vás požádat o pomoc.

Pohonů jsem vyzkoušel více, ale tento se osvědčil, protože má snadné ovládání.

Moje životní jízda

Na svět jsem přišel předčasně společně se svým bráchou dvojčetem. Již od narození trpím dětskou mozkovou obrnou a dalšími přidruženými problémy. Mám postižené všechny čtyři končetiny, zrakové vady a Aspergerův syndrom.

Moje rodina se mě snaží ve všem podporovat. Díky její pomoci se snažím žít aktivním životem. S pomocí asistentky jsem vychodil běžnou základní školu se samými jedničkami a nyní studuji poslední ročník střední školy JUS – obor sociální činnost v Praze.

Mým největším koníčkem se i přes moje postižení stala hra na heligonku. Kvůli postižení rukou mě to stálo velké úsilí, ale dělá mi to největší radost a doufám že i lidem, protože mám kanál na youtube, kde dávám svá videa. A jsem moc rád, když můžu někomu zahrát i naživo. Dokonce jsem si zahrál na různých setkáních harmonikářů, kam jsem byl pozván. Jedním z mých koníčků je i radioamatérství.

Moje první jízda s pohonem

05. 12. 2021

Moje první jízda s pohonem

Poděkování

19. 07. 2021

Dobrý den všem,

 

ne se všemi dárci se mi podařilo spojit se a osobně jim poděkovat. Je mezi vámi mimo naší široké rodiny a přátel, také mnoho anonymních dárců a neznámých, proto bych vám chtěl nejen za sebe, ale i za celou moji rodinu moc poděkovat za příspěvek na můj pohon 😊, ale i za sdílení mého příběhu na sociálních sítích.

    Velmi mne dojala skutečnost, že se našlo tolik dárců, jak z blízkého okolí, tak lidí, kteří mne vůbec neznají, a přesto mi byli ochotni pomoci.

     Nečekali jsme, že se strhne taková lavina a na pohon se vybere celá částka. Je to moc krásný a dojemný pocit, že kolem nás jsou takto skvělí lidé.

    Už se nemůžu dočkat okamžiku, kdy vyjedu na první výlet s tímto novým pomocníkem, který se snadno bude převážet v autě a já tak nebudu odkázán jen na okolí naší vesnice.

    Přeji i ostatním příběhům, aby dosáhly vytouženého cíle, a aby se našlo dostatek lidí s dobrým srdcem, kterým není lhostejný těžší osud mnohých z nás a abychom si tak všichni mohli plnit své sny a vzájemně si pomáhat.

Moc vám ještě jednou děkuji a doufám, že se třeba někdy na „cestě“ potkáme.

 

Honza

78 donations

7 000 Kč — Jakub Kovář 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

284 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Milan Bartoš 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Ať dobře slouží a přináší nové zážitky a radost. ”
300 Kč — Jakub Michalec s rodinou 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Ať to jezdí. ”
1 000 Kč — Katka 3 years ago

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
96 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje

Merry Christmas for children of single parents
61 %

Merry Christmas for children of single parents

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie
183 %

Vánoční sbírka pro toulavé pejsky z Gruzie