S invalidním kočárkem a motomedem to Karolínka rozjede

Klatovy / Zbierku organizuje Klatovský spolek vinařů, z.s. zc.liame@lervazirij

{}
0 %

S invalidním kočárkem a motomedem to Karolínka rozjede

Vybraných 72 800 Kč z 72 800 Kč
Zostáva -563 dní
100 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 28. september 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

5letá Karolínka z Klatovska má za sebou neuvěřitelných 9 operací hlavy, přesto dokáže rozdávat úsměv na potkání. Holčička má diagnostikovaný hydrocefalus – nadměrné hromadění mozkomíšního moku způsobené akutní toxoplazmatickou infekcí. V těhotenství nic nenasvědčovalo tomu, že by nemělo být něco v pořádku s jejím zdravotním stavem. O to větší šok zažila maminka Petra po porodu, když jí sdělili danou diagnostiku a krátce na to implantovali Karolínce tzv. rezervoár, aby přes něj odsávali mozkomíšní mok, který se jí hromadí v její hlavičce.

Jak sbírka pomůže

Karolínce je aktuálně 5 let, ale motoricky je na tom jako 2leté dítě. Nechodí, zvládne se přetočit a je zdatná v plazení.

Velkou pomocí pro rodinu bude dětský invalidní kočárek a rehabilitační pomůcka motomed, který Karolínku podpoří v motorickém vývoji. Budeme proto nesmírně rádi, když svým finančním příspěvkem pomůžete ke spokojenějšímu a lepšímu životu malé Karolínky.

 „Vzhledem k tomu, že má malá hydrocefalus, centrální hypertonický syndrom a epilepsii, tak nám prognózu nikdo neřekne. Po jednom z epileptických záchvatů, který trval 5 dní, byla 2 týdny v umělém spánku. Nyní jsme rádi, že žije, protože už to vypadalo hodně špatně,“ říká maminka Karolínky, která ovšem neztrácí naději.

„Karolínka je neskutečně pozitivní a usměvavé dítě. Po tom všem, co prožila, je to můj zázrak.“

Samotná léčba Karolínky a veškeré rehabilitační pomůcky a pobyty, které budou potřeba, jsou nesmírně drahé, a ne vždy je plně hradí pojišťovna. Pojďme malou statečnou Karolínku podpořit alespoň potřebnými pomůckami, které jí pomohou zvednout kvalitu života. Karolínky.

Zbierku dosiaľ podporili 36 darcov

778 Kč — Michal Peter pred 2 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

777 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

373 Kč — Pavel ze Vsi pred 2 rokmi

„Karolínko, věříme, že s tebou maminka díky invalidnímu kočárku objeví nové možnosti a doufáme, že ti motomed pomůže rozpohybovat nožičky! Držte se!“
55 373 Kč — Chariťák 2022 pred 2 rokmi

„Karolínko, jsme s tebou! “
2 056 Kč — Klatovský spolek vinařů, z.s. pred 2 rokmi

300 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

500 Kč — Zubní ordinace Kůrovi pred 2 rokmi

100 Kč — Leni pred 2 rokmi