Ruku na to! Sbírka na bionickou protézu pro Šáren

Praha / Zbierku organizuje Matěj Večeřa zc.dnuosvm@jetam

{}
0 %

Ruku na to! Sbírka na bionickou protézu pro Šáren

Vybraných 1 141 476 Kč z 1 000 000 Kč
Zostáva -724 dní
114 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 06. marec 2022

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

ZPÁTKY VŠEMA DESETI

SBÍRKA NA BIONICKOU PROTÉZU PRO ŠÁRKU

STŘEDOČESKÝ KRAJ


Vteřina, která změní život. Ta moje nastala jednu lednovou nedělní noc na zasněžené silnici. Vteřina větší pozornosti malé dcerce, vteřina nešťastné autonehody. Malé Anežce se naštěstí nic nestalo, já jsem bohužel i přes veškerou snahu lékařů přišla o levou ruku. Vteřina, která změní další dny, měsíce, roky. Ale vteřina, díky níž bych nechtěla ztratit životní optimismus. Po operaci, která mi nedala ještě stoprocentní naději, jsem si napsala tyto řádky…

a najednou mi dochází, že to neni jen ruka, která se naučila s tou druhou být a psát všemi deseti, být jako srdce a mozek, hladit se navzájem, projíždět prsty do vlasů, proplétat prsty obou rukou a mýt si je třeba fialkovým mýdlem, hřát si je, foukat do nich, ťukat o stůl, jako bych uměla hrát na piano, zchladit si kůži obou rukou ve vodě, hrát si s nimi a čeřit vodu… jako bratr a sestra…

Je to velikánská spousta věcí, bytostí, pocitů, vůní a doteků, co tolik chybí… a já se asi s ničím takovým, o co jsem přišla, neumím rozloučit…

Moc ráda bych s Vaší podporou dosáhla na bionickou protézu, nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli nejbližším, které mám okolo sebe.

Děkujeme a ruku na to.

Poděkování a pozvánka

10. 08. 2022

Moji milí a drazí přátelé, Vy všichni, co jste mi poslali peníz a ohromnou spoustu krásných vzkazů a energie!

Od sbírky uběhl nějaký čas, který strašně neúprosně letí. U mě se stala spousta změn za tu dobu a celý proces léčby a hojení je snad u konce. Prošla jsem ještě jednou operací, protože mi vylezla kůstka z té mojí malé tlapky. Teď už je ručička znovu překrytá kůží, tentokrát z paže, a rána se zacelila. Jsem v kontaktu s protetikem, který se mi bude věnovat. Já brzy přidám víc informací a fotek, jak vše probíhá. Sama jsem zvědavá, protože vůbec netuším, co mě všechno ještě čeká a jaký průběh to všechno bude mít. Rozhodně teď vím, že to bude další běh na dlouhou trať, ale je to poslední krok k té, díky Vám všem, pro mě dostupné tlapce. Tolik díků a pokory v sobě mám. Děkuji všem, moc!

Je to jízda, ale protože jsem měla a mám ohromné štěstí na přátele jako jste Vy, dá se to zvládnout! Všechny ty penízky jsou stále uložené v Znesnaze21.cz, a až budu znát rozpočet nové ručičky, pustí se ke mně. Mám ze všeho ohromný respekt a bojím se vlastně pořád toho, co mě čeká v tom novém neznámu.

Uvidíme, jak to zmáknu. :) Není slov, kterými bych Vám uměla vyjádřit svoje díky. Jsem šťastná a vděčná za to, co jste pro mě všichni udělali.

DĚKUJU!!! Tak moc děkuju!!! Především taky mojí rodině děkuju! Mám Vás ráda a jsem šťastná, že jste si mě nechali! Opatrujte se a mějte se rádi, ta láska je v naší bláznivý době tolik důležitá!

Děkuju!

S láskou

Vaše Šáren

Malá pozvánka pro ty, kdo by mě chtěl vidět a slyšet zpívat – a já bych alespoň mohla písničkou poděkovat – 19. 8. 2022 na jednom krásném místě v Praze , budu zpívat s kapelou, která se skládá z lékařů – B. LUES. Jste srdečně zváni! Odkaz na události najdete tady.

Děkuju...

14. 02. 2022

Mí nejdražší přátelé,


i když se zdá, že náš jazyk má nespočet slov, kterými se dá vyjádřit to, co člověk právě potřebuje sdělit, mám dojem, že já přišla o veškerou slovní zásobu.

Jak je možné, že se sejde tolik lidí, kteří chtějí pomoct. Jsem šťastná a nesmírně vděčná za to, že láska, soucit i víra a naděje pořád v některých z nás je, a že dokáže být tak obrovská!

Někteří mě znají, někteří sami nemají z čeho brát, někteří už stejným trápením prošli, někteří mě neznají vůbec, ale Vy všichni máte jedno společné - Vaše obří srdce.

Sami jste se rozhodli mi pomoct a přispět. Každá ta jedna korunka, co jste mi poslali, mi pomohla dostat se na takovou šílenou cílovou částku. A co víc, my frčíme dál! Pro mě jste milionoví!


Až se jenom trochu vrátím do polámanýho těla, vězte, že síla, kterou mi dáváte, poputuje dál na pomoc potřebným. Mám kolem sebe skvělé lidi jako jste Vy. Nesetkala jsem se s žádným zlounem a to ohromně nabíjí!

O bolestech psát nic nechci.


V jedné dušičce jste znovu probudili lásku k životu.

Opatrujte se!

Mnohokrát děkuji! A i to je málo.


S láskou, úctou a ohromnou pokorou

Šáren Makovcová
(maminka, diabetička s inzulínovou pumpou, učitelka a zpěvačka)


Patrón zbierky 1

NF Propolis33 a Lilia Khousnoutdinová

Patronkou sbírky je Lilia Khousnoutdinová a Nadační fond Propolis33. Organizace násobí příspěvky zlatým řezem.

Zbierku dosiaľ podporili 1056 darcov

Zbierku dosiaľ podporili NF Propolis33 a Lilia Khousnoutdinová čiastkou 33 000 Kč.

NF Propolis33 a Lilia Khousnoutdinová každý príspevok navyšuje pomerom zlatého rezu, až do celkovej hodnoty podpory 33 000 Kč.

500 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„❤️“
252 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

724 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„Tlapku na to!“
988 Kč — Rozálie de Long pred 2 rokmi

2 000 Kč — Honza Pastejřík pred 2 rokmi

„Drž se, Šári ❤️“
3 000 Kč — Zuzka pred 2 rokmi

„Šárko držím palce! “
3 000 Kč — Miluška pred 2 rokmi

„Ať slouží!“
1 000 Kč — Lišák pred 2 rokmi

497 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

„ať to novou s novou packou pořádně rozjedete :)“
1 500 Kč — sousedka z Vinohrad :) pred 2 rokmi