Řidičák pro nemocnou Natalii

Náchod / Zbierku organizuje Anna Maria Izáková ue.narokod@akstuok

{}
0 %

Řidičák pro nemocnou Natalii

Vybraných 14 941 Kč z 14 560 Kč
Zostáva -654 dní
103 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 23. apríl 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Teprve 17letá Natalia trpí genetickou vadou kostí a svalovým onemocněním – myopatickým syndromem. S nemocí se pere od dětství, její stav se bohužel horší. Dojít do nedalekého obchodu? Vyrazit na túru? Nemožné. Mladá slečna má problém s chůzí delší než 10 minut.

Dříve situaci řešila pomocí berlí, ale teď to nejde ani s nimi a musí používat invalidní vozík. Má II. stupeň invalidity. Když to finanční situace dovolí, využívá Natália s maminkou služeb taxíku. To je však finančně zatěžující.

Díky řidičskému průkazu bude Naty více samostatná a nezávislá. Bude moct navštěvovat rehabilitační zařízení a zajistit si i běžné činnosti, jako je obyčejný nákup nebo budoucí cesta do školy.

Ráda by totiž začala dálkové studium střední škole v Hradci Králové.

Natalie žije společně se svou maminkou, která je samoživitelka a navíc pečuje o vnuka Alexandra. I ona se potýká se zdravotními problémy a byl jí přiznán I. stupeň invalidního důchodu. Maminka pracuje v chráněné dílně, finance na řidičský průkaz pro Naty ji bohužel nezbývají. Moc ji trápí, že nemůže svou dceru podpořit a splnit její sen o nezávislosti.

 

Poděkování

27. 04. 2021

Děkuji mnohokrát všem dárcům, kteří podpořili mne a moji dceru. Projevili jste svá velká srdíčka a obrovské pochopení naší situace, za což Vám moc děkuji. Má dcera bude méně omezená ve svém životě. To, co se pro nás ještě včera zdálo být zcela nemožné, se jako zázrakem dnes splnilo. Vaším přispěním již Natalia absolvuje autoškolu a je jen kousek od splnění svého snu. Nemusíme už mít obavy z nedostatku financí, jelikož peníze ze sbírky pokryjí celé výlohy spojené se získáním řidičského průkazu. Všem Vám děkujeme a ze srdce přejeme hodně zdraví. Natalia a její máma

Zbierku dosiaľ podporili 11 darcov

121 Kč — Anonymný darca pred 2 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Pomoc Turecku a Sýrii po ničivém zemětřesení
7 %

Pomoc Turecku a Sýrii po ničivém zemětřesení

Naděje na život pro Romana
3 %

Naděje na život pro Romana

Operací v zahraničí zachráníme Valentýnce život
164 %

Operací v zahraničí zachráníme Valentýnce život