Rehabilitace pro Domču

Ivanovice na Hané / Zbierku organizuje Kristýna Pernicová zc.manzes@513aknyT

0 %

Rehabilitace pro Domču

Vybraných 87 215 Kč z 70 000 Kč
Zostáva -1185 dní
125 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 22. február 2021

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Dobrý den, jmenuji se Kristýna (25) a mám 19letého bráchu Dominika. Spolu s ním, ségrou, mým přítelem a malou dcerkou máme už nějakou dobu život naruby.

30. září 2018 se stala těžká autonehoda, kdy osobní auto vjelo do příkopu, dostalo smyk a pravým bokem narazilo do stromu. Strom doslova prošel spolujezdcovými dveřmi, kde seděl bráška Dominik.

Dominik autonehodu přežil, utrpěl však velmi vážné zranění a byl v těžkém ohrožení života. Z auta byl vyprošťován více než 40 minut a poté byl letecky převezen do FN Bohunice. Došlo k poranění mozku, zhmoždění plic a akutnímu ventilačnímu selhání. Utrpěl zlomeniny, pohmožděniny a další zranění.

Lékaři ho uvedli do umělého spánku. Ale zůstal mezi námi, a to jen díky přístrojům a skvělé práci celého týmu ve FN Bohunice a později péče Vojenské nemocnice v Olomouci.

Brácha byl v kómatu dlouhých 6 měsíců. Poté se stal pro nás zázrak – začal se pomalu probírat a komunikovat s námi. Od té chvíle jsme se posouvali dopředu. Po 326 dnech byl Dominik propuštěný domů.

Domču jsme si dovezli na invalidním vozíku, nezvládal sám jíst, pít, ani se obléknout. Ke všemu potřeboval asistenci. Jelikož jsme vyrůstali v dětském domově, nemáme rodinu, která by nám mohla aspoň občas s něčím pomoct. Ze začátku to nebylo absolutně nic jednoduchého. Ale nějak jsme to zvládli.

Dneska je Dominik víceméně soběstačný, lépe mluví a zvládá i chůzi. I když to není ještě úplně ono, udělal obrovské pokroky. Do úplně normálního života má ale ještě moc daleko. Dominik bojuje se spasticitou (zkracování svalů).

Díky všem, co nám přispějí a pomohou vybrat peníze na rehabilitace, které už Domča jednou absolvoval. Bude se moct zase posunout o velký krok dopředu. Měsíční intenzivní terapie stojí 70 000 Kč.

Jeden zázrak se už stal. Bráška PŘEŽIL a JE TU S NÁMI. Proto budu doufat i v druhý zázrak, že se nám podaří bráchu s vaší pomocí i rozběhat!

 


Obrovské DÍKY vám VŠEM...

22. 02. 2021

Obrovské díky patří vám všem, co jste nám umožnili dosáhnout absolvovaní dalších rehabilitaci a tím tak bráchu posunout o dalši velký kus dopředu.

Kdybych to neviděla černé na bilém, že se nám to opravdu povedlo, tak bych tomu neveřila, že zrovna nám se to podařilo vybrat. Přeci jen mezi námi je spousty lidí, detiček a všech vlastně co pomoc potřebují. :)


Takže ješte jednou OBROVSKÉ DÍKY a už brzy se pochlubíme fotkami přímo z rehabilitací.

Zbierku dosiaľ podporili 166 darcov

12 000 Kč — ENTROPIQ CHARITY FIFA CUP 21 pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

87 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Jste bojovníci ♥️“
121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

373 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„Hodně štěstí “
200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

121 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

„❤️“
121 Kč — Tereza Kovaříková pred 3 rokmi

„Držte se, chce to ještě čas, ale věřím, že se Domča zase dočká kvalitního života. Přeji hodně sil♥️“
200 Kč — Anonymný darca pred 3 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!
8 %

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!
183 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
688 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!