Rehabilitace pro Domču

Ivanovice na Hané / Organizer: Kristýna Pernicová zc.manzes@513aknyT

0 %

Rehabilitace pro Domču

Amount raised 87 215 Kč of 70 000 Kč goal
Left -1097 days
125 % z původního cíle
The campaign has ended 22. February 2021

Help by sharing

Dobrý den, jmenuji se Kristýna (25) a mám 19letého bráchu Dominika. Spolu s ním, ségrou, mým přítelem a malou dcerkou máme už nějakou dobu život naruby.

30. září 2018 se stala těžká autonehoda, kdy osobní auto vjelo do příkopu, dostalo smyk a pravým bokem narazilo do stromu. Strom doslova prošel spolujezdcovými dveřmi, kde seděl bráška Dominik.

Dominik autonehodu přežil, utrpěl však velmi vážné zranění a byl v těžkém ohrožení života. Z auta byl vyprošťován více než 40 minut a poté byl letecky převezen do FN Bohunice. Došlo k poranění mozku, zhmoždění plic a akutnímu ventilačnímu selhání. Utrpěl zlomeniny, pohmožděniny a další zranění.

Lékaři ho uvedli do umělého spánku. Ale zůstal mezi námi, a to jen díky přístrojům a skvělé práci celého týmu ve FN Bohunice a později péče Vojenské nemocnice v Olomouci.

Brácha byl v kómatu dlouhých 6 měsíců. Poté se stal pro nás zázrak – začal se pomalu probírat a komunikovat s námi. Od té chvíle jsme se posouvali dopředu. Po 326 dnech byl Dominik propuštěný domů.

Domču jsme si dovezli na invalidním vozíku, nezvládal sám jíst, pít, ani se obléknout. Ke všemu potřeboval asistenci. Jelikož jsme vyrůstali v dětském domově, nemáme rodinu, která by nám mohla aspoň občas s něčím pomoct. Ze začátku to nebylo absolutně nic jednoduchého. Ale nějak jsme to zvládli.

Dneska je Dominik víceméně soběstačný, lépe mluví a zvládá i chůzi. I když to není ještě úplně ono, udělal obrovské pokroky. Do úplně normálního života má ale ještě moc daleko. Dominik bojuje se spasticitou (zkracování svalů).

Díky všem, co nám přispějí a pomohou vybrat peníze na rehabilitace, které už Domča jednou absolvoval. Bude se moct zase posunout o velký krok dopředu. Měsíční intenzivní terapie stojí 70 000 Kč.

Jeden zázrak se už stal. Bráška PŘEŽIL a JE TU S NÁMI. Proto budu doufat i v druhý zázrak, že se nám podaří bráchu s vaší pomocí i rozběhat!

 


Obrovské DÍKY vám VŠEM...

22. 02. 2021

Obrovské díky patří vám všem, co jste nám umožnili dosáhnout absolvovaní dalších rehabilitaci a tím tak bráchu posunout o dalši velký kus dopředu.

Kdybych to neviděla černé na bilém, že se nám to opravdu povedlo, tak bych tomu neveřila, že zrovna nám se to podařilo vybrat. Přeci jen mezi námi je spousty lidí, detiček a všech vlastně co pomoc potřebují. :)


Takže ješte jednou OBROVSKÉ DÍKY a už brzy se pochlubíme fotkami přímo z rehabilitací.

166 donations

12 000 Kč — ENTROPIQ CHARITY FIFA CUP 21 3 years ago

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

87 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Jste bojovníci ♥️”
121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Hodně štěstí ”
200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“❤️”
121 Kč — Tereza Kovaříková 3 years ago

“Držte se, chce to ještě čas, ale věřím, že se Domča zase dočká kvalitního života. Přeji hodně sil♥️”
200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
27 %

No good deed goes unpunished