Radek s vážnými zdravotními obtížemi potřebuje vaši pomoc

Dvůr Králové nad Labem / Zbierku organizuje Zora Polaczyková zc.icomopfn@ofni

0 %

Radek s vážnými zdravotními obtížemi potřebuje vaši pomoc

Vybraných 214 284 Kč z 232 000 Kč
Zostáva 28 dní
92 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 15. jún 2024

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Náš život se obrátil naruby, když se syn Radek narodil předčasně již ve 25. týdnu, s porodní váhou 900 gramů. V důsledku toho se celý život potýkáme s jeho zdravotním postižením, je zcela nesamostatný a závislý na pomoci druhých.

Přesto, že je mu 28 let, vyžaduje celodenní péči. Vzdala jsem se budování své vlastní kariéry a fakticky celý svůj produktivní věk věnovala osobní péči, jsem i jeho opatrovníkem.

Nevzdali jsme to a výsledky se dostavily!

I přes počáteční nepříznivé prognózy lékařů, kdy mu nedávali velké šance na přežití, se Radkův zdravotní stav zlepšil díky řadě náročných operací, intenzívních rehabilitací, logopedických cvičení, hipoterapií a plávání.

Přes veškerá postižení je zřejmé, že své okolí vnímá a v rámci svých možností i komunikuje. Radek má ale zhoršenou schopnost chůze, trpí spastickou formou DMO a těžkou skoliózou. Jeho pohyb výrazně ztěžuje i ztráta zraku, zvládá pouze kratší trasy. V náročnějším terénu dochází k rychlejší fyzické únavě.

Jak sbírka pomůže?

Dosavadní vůz bohužel po 10 letech dosluhuje, není na něj spoleh, opravy jsou nákladné.

Pořízení nového auta je nad moje možnosti, a tak výtěžek této sbírky půjde právě na něj. Malý kufr navíc neumožňuje bezproblémové naložení a bezpečnou přepravu elektrokola, které bychom rádi využívali nejen na cyklovýlety po okolí, ale i do vzdálenějších míst.

Aby jeho život byl co nejvíce snesitelný v rámci již tak značně omezených možností, bylo z darů přátel, kteří podpořili Radka a vysbírali finance, zakoupeno elektrokolo s invalidním vozíkem. Díky dělenému rámu je přední část – invalidní vozík, snadno oddělitelná od cyklistické částí, což umožňuje i naložení do kufru auta.                                           

Kolovozík poskytuje synovi možnost přesunu na větší vzdálenosti a současně ponechává možnost intenzívního vnímání okolí přes přímé prožitky, pomáhá k větší volnosti a soběstačnosti. Poskytuje nám pohodlnou přepravu a daleko větší míru nezávislosti

Obracím se tímto na Vás s prosbou o pomoc a dovolují si Vás požádat o finanční příspěvek, který nám pomůže k zakoupení auta s větším kufrem, kde by se dal vozík bez problémů naložit. Automobil je pro nás nutností ke každodennímu přesunu do školy, k návštěvě lékařů, na rehabilitace a za všemi aktivitami, které dělají Radkův život pestřejší a radostnější. Každá vaše pomoc nás posune kousíček dál a budeme za ni moc vděční. Moc Vám děkuji.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Ďakujeme!

09. 04. 2024

Zo srdca ďakujem aj v Radkovom mene všetkým dárcom, ktorým nie je ľahostajný jeho osud, a ktorí nás finančne podporili. Vážim si každej koruny, ktorou ste nám prispeli a posunuli nás k cieli. Vaša pomoc je pre nás pomocou tak neoceniteľnou, že si to vie málokdo predstaviť.

Pre nájazd kolovozíka do auta bude nutné zakúpiť nájazdové lyžiny, bez ktorých je jeho naloženie pre mňa samotnú nemožné. Preto sa u zbierky objavilo koncové navýšenie. Ďakujem.

Patrón zbierky 1

2599

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2599. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

Zbierku dosiaľ podporili 381 darcov

252 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

373 Kč — David Jančík pred 2 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

373 Kč — Anonymný darca pred 2 dňami

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

1 000 Kč — Anonymný darca pred 3 dňami

500 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

252 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami

150 Kč — Anonymný darca pred 4 dňami