Radek s vážnými zdravotními obtížemi potřebuje vaši pomoc

Dvůr Králové nad Labem / Organizer: Zora Polaczyková zc.icomopfn@ofni

0 %

Radek s vážnými zdravotními obtížemi potřebuje vaši pomoc

Amount raised 164 318 Kč of 212 000 Kč goal
Left -1 days
78 % z původního cíle
The campaign has ended 27. February 2024

Help by sharing

Náš život se obrátil naruby, když se syn Radek narodil předčasně již ve 25. týdnu, s porodní váhou 900 gramů. V důsledku toho se celý život potýkáme s tím, že má vážné zdravotní postižený, je zcela nesamostatný a závislý na pomoci druhých.

Přesto, že je mu 28 let, vyžaduje celodenní péči. Vzdala jsem se budování své vlastní kariéry a fakticky celý svůj produktivní věk věnovala osobní péči, jsem i jeho opatrovníkem.

Nevzdali jsme to a výsledky se dostavily!

I přes počáteční nepříznivé prognózy lékařů, kdy mu nedávali velké šance na přežití, se Radkův zdravotní stav zlepšil díky řade náročných operací, intenzívních rehabilitací, logopedických cvičení, hipoterapií a plávání.

Přes veškerá postižení je zřejmé, že své okolí vnímá a v rámci svých možností i komunikuje. Radek má ale zhoršenou schopnost chůze, trpí spastickou formou DMO a těžkou skoliózou. Jeho pohyb výrazně ztěžuje i ztráta zraku, zvládá pouze kratší trasy. V náročnějším terénu dochází k rychlejší fyzické únavě.

Jak sbírka pomůže?

Dosavadní vůz bohužel po 10 letech dosluhuje, není na něj spoleh, opravy jsou nákladné.

Pořízení nového auta je nad moje možnosti, a tak výtěžek této sbírky půjde právě na něj. Malý kufr navíc neumožňuje bezproblémové naložení a bezpečnou přepravu elektrokola, které bychom rádi využívali nejen na cyklovýlety po okolí, ale i do vzdálenějších míst.

Aby jeho život byl co nejvíce snesitelný v rámci již tak značně omezených možností, bylo z darů přátel, kteří podpořili Radka a vysbírali finance, zakoupeno elektrokolo s invalidním vozíkem. Díky dělenému rámu je přední část – invalidní vozík, snadno oddělitelná od cyklistické částí, což umožňuje i naložení do kufru auta.                                           

Kolovozík poskytuje synovi možnost přesunu na větší vzdálenosti a současně ponechává možnost intenzívního vnímání okolí přes přímé prožitky, pomáhá k větší volnosti a soběstačnosti. Poskytuje nám pohodlnou přepravu a daleko větší míru nezávislosti

Obracím se tímto na Vás s prosbou o pomoc a dovolují si Vás požádat o finanční příspěvek, který nám pomůže k zakoupení auta s větším kufrem, kde by se dal vozík bez problémů naložit.

Každá vaše pomoc nás posune kousíček dál a budeme za ni moc vděční.


Máte ve svém okolí podobný případ pomoci? Založte sbírku a pomozte tam, kde je třeba.

Patrons 1

2599

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2599. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

278 donations

373 Kč — Anonymous donor 2 days ago

150 Kč — Anonymous donor 2 days ago

111 Kč — Anonymous donor 3 days ago

“♥️”
500 Kč — Iva N. 3 days ago

“Věřím na zázrak Zorko ♥️y”
600 Kč — Anonymous donor 3 days ago

252 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“Šťastné cesty, opatrujte se! ”
500 Kč — Bára 1 week ago

252 Kč — Anonymous donor 1 week ago

800 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

252 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago