Pro Míšu: rozvojový kurz jí umožní pomáhat dětem

Chlumec nad Cidlinou, Sadová / Zbierku organizuje Porozumění mysli z.s. zc.ilsyminemuzorop@tak

{}
0 %

Pro Míšu: rozvojový kurz jí umožní pomáhat dětem

Vybraných 21 246 Kč z 20 100 Kč
Zostáva -404 dní
106 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 16. január 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Míša je mladá slečna, která se učí na cukrářku. Nyní bude studovat jako dětský kouč, což jí umožní se stát součástí „Star teamu“ a pomáhat dětem ve svém okolí vracet se ke svému původnímu nastavení – duševnímu zdraví. Jsme nezisková organizace Porozumění mysli a rozdáváme stipendia na studium v certifikačním programu Akademie lidského potenciálu PRO lídry a profesionály. 

Dostala jsem úžasnou šanci, jak v tom můžu být lepší. 

Cesta Míši k psychologické pomoci ostatním

„Začala jsem si uvědomovat, jak to chodí na školách a kolik dětí má úzkosti, stres a deprese. Byla jsem vždy takový tichý člověk, ale když mě časem vrstevníci blíže poznali, tak se s problémy začali obracet na mě. Tyhle stavy měli z více důvodů, ale na mě se obraceli většinou s tématy jako: rodiče, škola, kamarádi, sebevědomí... Těch důvodů může být skutečně hodně,“ líčí mladá studentka Míša.

„Jsem ale ráda, že se mi spolužáci svěřovali, protože jsem tu v tu chvíli byla pro ně a snažila jsem se jim co nejvíc pomoc. Bohužel to občas nešlo – nevěděla jsem totiž jak. Chci se v tom proto zlepšovat a dozvědět se více, abych mohla být ostatním nápomocnější. Nechci, aby to někteří řešili sebepoškozováním a nedej bože sebevraždou, bohužel někteří z mých přátel mají i sebevražedné sklony. Byla jsem i u toho, když to moje kamarádka chtěla udělat.“

Díky tomu, že jsem s ní o tom mluvila a byla jsem tam pro ní, tak tu ještě mezi námi je. Ale trpí úzkostmi a panickými ataky a já jsem došla do takové fáze, že nevím jak jí dále pomoci, nevím, jak na to.

Nyní můžeme Míše pomoci my, aby pak zase dále pomáhala ostatním. Je to úžasná dívka, která umí naslouchat vlastní moudrosti. Věříme, že toto je způsob, jak můžeme dostat pomoc mezi mnoho dětí, které stále častěji trpí poruchami příjmu potravy, úzkostmi a depresemi, a to vše vyúsťuje bohužel v různé formy sebepoškozování. Tento způsob „ventilování“ napětí je u dětí dnes bohužel podporován sociálními sítěmi. Jsme proto nadšení z myšlenky udělat z našich dětí takové „influencery pro psychologickou péči a pomoc" (osobnosti s možností ovlivňovat své okolí) se znalostí duševního zdraví. V tomto případě ovlivňovat a podporovat děti k lepšímu a zdravějšímu psychickému vývoji.

Sbírka pomůže Míše studovat 3 x 5 dní naživo v kurzu, který trvá 27 týdnů. Celé školné uhradí naše nezisková organizace Porozumění mysli z.s. Pro Míšu je ale ještě potřeba zajistit finance na ubytování a stravné na 15 dní během 27 týdnů trvání programu. Celkem potřebujeme 3 x 6 700 Kč, tedy 20 100 Kč, které tyto výdaje pokryjí.

Přidejte se s námi k této úžasné akci a přispějte Míše! Má to smysl, moc děkujeme.

Zbierku dosiaľ podporili 38 darcov

3 000 Kč — Anonymný darca pred rokom

500 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Ať se Ti vše povede, držím palce :-) “
500 Kč — Jiří Klimeš pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

373 Kč — Anonymný darca pred rokom

200 Kč — Anonymný darca pred rokom

400 Kč — Anonymný darca pred rokom

„Jsi úžasná bytost. Ať se ti daří pomáhat ostatním. <3“
350 Kč — Leni pred rokom

123 Kč — Anonymní dárce pred rokom

100 Kč — Anonymný darca pred rokom