Prevence bezdomovectví na školách s akreditovaným lektorem

Třinec / Zbierku organizuje Magdalena Marie Dziadková Turoňová zc.manzes@avokdaizd.aneladgam

{}
0 %

Prevence bezdomovectví na školách s akreditovaným lektorem

Vybraných 5 600 Kč z 30 000 Kč
Zostáva -1404 dní
19 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 17. september 2020

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Dobrý den všem :-),

posledních 11 let se specializuji na práci s osobami bez přístřeší, a to v různých formách. Pracovala jsem s touto cílovou skupinou jako sociální pracovnice, rovněž jsem vyplácela dávky hmotné nouze, věnovala jsem se výuce jako externí pedagog Ostravské univerzity. S manželem jsme dříve založili občanské sdružené věnované prevenci sociálního vyloučení a publikační činnosti. Chodívali jsme na besedy do škol.

V současné době jsem dlouhodobě limitována svým zdravím, ráda bych některé z výše uvedených činností „vzkřísila“ a provozovala jej v rozsahu, který je pro mě akceptovatelný. Tentokrát si ale už nemůžu dovolit provozovat činnosti zdarma.

Moc ráda bych se vrátila ke dvěma aktivitám:

1. pořádání preventivních akcí na školách v okolí

2. zajištění akreditací pro mou osobu, abych mohla lektorovat témata v rámci vzdělávání pracovníků v sociální oblasti, a to pod svým jménem

Pořádání preventivních akcí na školách

- připravím materiál k projekci a využiji vlastní techniku (notebook)

- zavazuji se vykonat 10 preventivních akcí na školách (základních, středních) a to v termínu 9/2020-6/2021 (nebude-li překážkou bezpečnostní opatření)

- zavazuji se vytvořit brožurku o minimálním rozsahu 10 stran A5, která bude předána v rámci preventivních akcí na školách; brožura bude zahrnovat základní informace, zajímavosti a důležité kontakty

- potřebuji sehnat finance na úhradu odměny pro osobu bez přístřeší, která mě na akci doprovodí a odvypráví svůj příběh (vždy jsme odměnu poskytli z vlastních zdrojů a ty nyní nemáme); cena materiálního balíčku bude v hodnotě 400,- Kč

- odměna pro mě za jednu pořádanou akci bude 400,- Kč

Prevenci na školách považuji za zásadní, protože v posledních letech se bezdomovectví bohužel stává rovněž alternativním životním stylem mladých lidí.

Zajištění akreditací pro mou osobu

- dříve jsem vlastní akreditace měla, vím, jakým způsobem žádost podat; v posledních letech sporadicky lektoruji pouze pod jiným subjektem, obsah školení jsem si utvářela sama

- má školení vycházejí vždy z mé praxe, zahrnují konkrétní příklady, situace a jejich možná řešení

- abych mohla začít „fungovat“, potřebovala bych akreditovat alespoň 4 programy (1 program = 1000,- Kč za akreditační poplatek); tyto akreditace podám nejpozději do konce roku 2020 (dle termínů zasedání akreditační komise MPSV)

- témata se týkají praktické sociální práce, hmotné nouze, důstojnosti, pocitu marnosti, zneužití moci v sociální oblasti a etiky

Děkuji Vám! Magdalena Dziadková

Reportáž k tématu najdete zde

Emaily pro školy

23. 08. 2020

 

V tuto chvíli jsem v rámci podpory sbírky obeslala nejbližší kontakty na školách. V dalším obesílání budu pokračovat v následujících dnech. 

Velmi dobře si uvědomuji, že není snadné v dnešní době podpořit finančně kohokoliv, nicméně i ta nejmenší částka může pomoci - záleží, kolik osob nejmenší částkou přispěje:-). Prosím, pojďme spojit své síly pro tento projekt. 

 

Moc děkuji za jakoukoliv formu podpory!

Magda

Poděkování

14. 08. 2020

Moji milí, máme tu dnes pátek a do konce sbírky zbývá 26 dní. Chtěla bych poděkovat těm, co dosud přispěli. Moc si toho vážím.

Jaký je plán?

Obeslat informačním nabídkovým mailem školy v našem kraji. A co bych pro to potřebovala? Ještě alespoň trochu finanční jistoty. Zatím máme vybráno na jednu besedu a to je málo. Pomůžete mi dosáhnout alespoň 10 besed a akreditací? Nezdá se to, ale tyto preventivní akce mají dosah. Kdysi se nám stalo, že za naším klientem běžel po skončení besedy žák osmé třídy, aby mu sám osobně poděkoval za to, že vystoupil, že to pro něj bylo nesmírně přínosné. A nejen kvůli tomu to děláme.... I náš bývalý klient, který přišel a řekl svůj příběh, pociťoval velmi hřejivý pocit a povzbuzení. Ono se totiž dá z posledních zbytků sil odrazit, ale extrémně těžké je pak odraz ustát a znovu nepadat. Pomůžete mi, prosím, realizovat něco, co má smysl? Vím, je to jiný typ pomoci, která je z pohledu mnoha lidí snad i zbytečná. Není tomu ale tak a dá se preventivně působit už na děti, které jsou sociálním vyloučením ohroženy /a nemusí to být zdaleka jen osoby z patologického prostředí, mezi osobami bez přístřeší jsou např. původní podnikatelé, vysokoškolsky vzdělaní,..../ - stačí pár po sobě jdoucích těžkých chvil a pád je nevyhnutelný. A ani tak se to nemusí vzdát! Dno přece slouží k odrazu:-). Ještě jednou díky těm, kteří mne podpořili a podpoří!  Pěkný víkend.

Magda

Zbierku dosiaľ podporili 14 darcov

3 000 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

500 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

200 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

100 Kč — Anonymný darca pred 4 rokmi

Ďalšie aktuálne zbierky

Zachraňme Vilíka – čas běží
108 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
44 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!
92 %

Pomozte Tondovi splnit sen a reprezentovat Česko na MS Spartan v Číně!