Přenosný rentgen pro mobilní dobrovolnickou nemocnici na Ukrajině

Česká republika / Zbierku organizuje Martin Imramovský zc.liame@yksvomarmi.nitram

0 %

Přenosný rentgen pro mobilní dobrovolnickou nemocnici na Ukrajině

Vybraných 343 736 Kč z 220 000 Kč
Zostáva -54 dní
156 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. december 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Jsme skupina dobrovolníků, členů NAFO/OFAN, která různým způsobem pomáhá Ukrajině již od začátku války. Od října 2022 jsme na Ukrajinu dodali pomoc a materiál pro ZSU a polní nemocnici v hodnotě přes 1,3 miliónu Kč. Dlouhodobě při tom spolupracujeme s polní nemocnicí PDMSh.

PDMSh je dobročinná organizace, která poskytuje urgentní i klasickou zdravotní péči civilistům i vojákům přímo v první linii války s Ruskem. Jde o největší projekt svého druhu na Ukrajině.

Od začátku invaze ošetřila První dobrovolnická mobilní nemocnice PDMSh více než 23 000 raněných civilistů i vojáků přímo na frontě a v její blízkosti.

Jejich lékaři – dobrovolníci spolupracují s armádními lékaři i záchranáři a mají oficiální status účastníka válečného konfliktu.

Přibližně každý desátý raněný na frontě se v některé fázi svého léčení setkal s dobrovolníky z PDMSh. Často jsou to špičkoví odborníci z různých lékařských oborů. Nemocnice má 70 vozidel a provozuje desítky stanovišť.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na mobilní rentgen.

Cílem sbírky je darovat přenosný digitální rentgen polní mobilní nemocnici na Ukrajině, která pečuje o raněné vojáky i civilní obyvatele.

Rentgen bude sloužit na mobilních pracovištích blízko fronty při vyhledávání malých úlomků šrapnelů v těle, pro diagnostiku zlomenin, snímkování hlavy, hrudníku.

Jde o nenahraditelný přístroj, protože klasické nemocnice, vybavené rentgenem, byly zničeny, nebo jsou příliš daleko od fronty.

I po skončení války bude náš přístroj dál sloužit! Ve zdravotní péči o obyvatele tam, kde byly ruskou invazí zničeny ordinace a nemocnice, v mobilní preventivní péči.

Přístroj zakoupíme a doručíme na Ukrajinu.

Děkujeme Vám za všechnu důvěru a pomoc.

Zbierku dosiaľ podporili 90 darcov

„Pravda vítězí!“
55 000 Kč — NAFO pred 3 mesiacmi

2 000 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

„Slava Ukraini!“
50 000 Kč — Pavel Grunfeld pred 3 mesiacmi

300 Kč — Anonymný darca pred 3 mesiacmi

200 Kč — Majky pred 3 mesiacmi

200 Kč — Křen pred 3 mesiacmi

5 000 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

1 221 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

373 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi

2 112 Kč — Anonymný darca pred 4 mesiacmi