Preeklampsie změnila život Natálce i její mamince

Liberec / Zbierku organizuje Sabina Fořtová zc.manzes@avotrofanibaS

{}
0 %

Preeklampsie změnila život Natálce i její mamince

Vybraných 498 497 Kč z 550 000 Kč
Zostáva -257 dní
91 % z původního cíle
Zbierka bola ukončená 31. júl 2023

Zbierce pomôžete zdieľaním na sociálnych sieťach

Moje milovaná a dnes 6letá holčička Natálka vykoukla na svět bohužel dříve. Již ve 26 týdnu s váhou pouhých 680gr. Tento rychlý a nečekaný příchod na svět byl zapříčiněn preeklampsií a zároveň mým selháváním ledvin. Proto muselo být těhotenství ukončeno v 6. měsíci těhotenství císařským řezem, neboť jsme byly obě v ohrožení života.

Od příchodu na svět se Natálka potýká s velkou řadou zdravotních komplikací, je ležící a plně odkázaná na mě – maminku, která se v průběhu času stala samoživitelkou.

Kvůli častým cestám za doktory, na kontroly a na rehabilitace, a také dojíždění do lázní potřebuji pro Natálku spolehlivý a prostorný automobil, ve kterém bude úprava – nájezd, abych se s dcerou nemusela tolik namáhat. Sama jsem totiž nemocná.

selhávaní ledvin nakonec dopadlo transplantací, a tak musím i sama se sebou docházet na časté kontroly k lékařům.

Automobil využijeme tedy obě, dcera jezdí na vyšetření se mnou, protože je na mě plně odkázaná a nemá ji kdo pohlídat.

Výtěžek sbírky použijeme na doplatek automobilu, který musí být prostorný a s nájezdem, aby vyhovoval Natálčiným potřebám. Je nezbytné, aby se do něj vešel speciální kočárek a následně do budoucna i invalidní vozík, kompenzační pomůcky a plno jiných dalších věcí, které dcera potřebuje.

Budu žádat o příspěvek na speciální pomůcku na úřadu práce, který mohu dostat až ve výši 200 000 Kč a výtěžek sbírky tak bude použit na doplatek vozu, který stojí přes 700 000 Kč.

Pokud se vybere více finančních příspěvků použiji ho na financování nákladných neurorehabilitací, nebo ke koupi kompenzačních pomůcek.

Samoživitelkou s nemocným dítětem

Hned po narození putovala Natálka rovnou do inkubátoru, který ji byl zároveň i domovem po dlouhého půl roku, kde měla nabrat sílu, než jsme si ji mohli poprvé odvézt domů. Tak jednoduché to ale bohužel nebylo. Dcera totiž musela být intubována a na plicním ventilátoru. Nejvíce Natálku však ohrozilo nedovyvinuté tenké střevo, které bylo ucpané a zamotané a následně prasklo. Měla vnitřní krvácení a selhávaly jí všechny životní funkce. Byla to jedna velká noční můra.

Dcera nám všem však ukázala, jaká je bojovnice a díky bohu přežila, ale s následky se bude potýkat do konce života. Skoro celé tenké střevo bylo odoperováno, a tak podstoupila v pouhých 3 měsících života už 2 operace. Po půl roce jsme si dceru mohli odvézt domů. Musela mít hlavní stravu do žíly, z pokojíčku se stala taková malá nemocnice a jako rodiče jsme byli proškoleni, jak stravu nitrožilně podávat. Nyní hadičku v žíle už naštěstí nemá. A protože byl tehdy mozek dlouho bez kyslíku, rozvinula se u Natálky dětská mozková obrna a je ležící, plně odkázána na maminku, protože s tatínkem již nežijeme.

Natálka s vnitřním krvácením měla bohužel i další následky, dcera špatně vidí – atrofie zraku, což ji brzdí v dalším vývoji, dále odmítá stravu ústy, a tak ji musím krmit do hadičky, kterou má zavedenou v bříšku.

Péče o Natálku je 24hodinová, dcera se i často budí kvůli napnutým svalům, což je pro ni velmi bolestivé. Někdy spí i jen pár hodin, což je pro ni velmi vyčerpávající. Natálka si do ručičky nic nevezme, je stále jako malé miminko, nemluví a nechodí, používáme nonstop plenky. Snažím se s ní cvičit, co to jde, ale bohužel je Natálka často nemocná, protože nemá hlavní část tenkého střeva, ve kterém je imunita, a také málo přibírá a roste. Když ji nic netrápí, je moc hodná holčička, veselá a má ráda procházky, zvuky zvířátek a písničky.

Prosím, pomozte mi získat potřebný vůz, který je pro péči o mou nemocnou dcerku v mojí zdravotní kondici tolik potřeba.

Děkuji.

Poděkování dárcům

11. 03. 2024

Dobrý den,

Po delší době Vás všechny s Natálkou zdravíme, a chceme Vám všem moc a moc poděkovat za sdílení a finanční podporu naší sbírky, která nám byla vícekrát prodloužena kdy se díky tomu podařilo vybrat vysokou částku a tímto děkujeme nadaci znesnaze za uskutečnění této sbirky 🙏a děkujeme nejen za finanční podporu ale i psychickou, mnohdy mě jako mamince Vaše komentáře opravdu potěšily. Toto poděkování jsem si nechala až na tuto dobu, kdy jsme s Natálkou čekaly více jak rok na nové auto a následně pak úpravu vozu, abychom vám mohly poslat foto 😍 všem moc ještě jednou děkujeme, ale toto jsou pouze slova, kdyby to jen šlo každému z vás bych poděkovala osobně 😍🙏 už se nemusíme bát, že nás auto někde nechá, a můžeme s Natálkou tak v klidu vyrazit na cestu k doktorům, na rehabilitace nebo i jen tak na výlety které Natálka miluje 😍🙏 Děkujeme všem a všechny zdravíme 🙏🙏😍❤️💚🍀

Zbierku dosiaľ podporili 669 darcov

100 Kč — Anonymný darca pred 8 mesiacmi

„Přeji Vám hodně sil “
1 221 Kč — Jana pred 9 mesiacmi

252 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

2 112 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

777 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

„Přeji hodně štěstí ♥“
111 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

„Hodně sil!“
1 000 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

„Posílám Natalce i její mamince,mnoho sil.Přeji ať máte kolem sebe samé dobré lidi co s láskou v srdci pomohou.“
255 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

„Hodně štěstí. <3“
100 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi

500 Kč — Anonymný darca pred 9 mesiacmi